NASZE SUKCESY

• Zdobyliśmy trzecie miejsce na IV Śródmiejskim Przeglądzie Tańca i Piosenki przy porywającej publiczność muzyce z Beskidu Niskiego i Bieszczad. Dzieci wykonały taneczną interpretację składanki muzyki łemkowskiej. Oryginalność muzyki, śpiewna gwara oraz humor jednej z trzech części utworu pt. "Z tamtej strony jiziora" bardzo spodobał się publiczności, która się świetnie bawiła podczas występu naszych przedszkolaków.
  • Jesteśmy przedszkolem pilotażowym uczestniczącym w projekcie finansowanym przez UE we współpracy z UW - Wydziałem Lingwistycznym. Nasze dzieci zgłębiają kulturę francuską i kształcą zdolności językowe.
  • Zakwalifikowaliśmy się do projektu współfinansowanego ze środków UE "Dobra praktyka kluczem do profesjonalizmu w edukacji" we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim.
  • Zdobyliśmy 2 nagrodę w ogólnopolskim konkursie wydawnictwa Wolter Kluwers "POMOST III - czyli przekraczanie progów edukacyjnych.
  • Zdobyliśmy Certyfikat "Wiślanej Szkoły" poświadczający zaangażowanie w działania na rzecz rzeki Wisły w Warszawie. A ponieważ uplasowaliśmy się na drugim miejscu wśród 54 warszawskich placówek edukacyjnych, otrzymaliśmy również czek o wartości 500 zł na pomoce dydaktyczne.
  • Zdobyliśmy wyjątkowy złoty certyfikat programu edukacyjnego "Jesteśmy przyjaciółmi Króla Maciusia I".
  • Zdobyliśmy nagrody i wyróżnienia w dzielnicowym konkursie plastycznym "Mój pluszowy miś".

AKCJE I PRZEDSIĘWZIĘCIA

WESOŁE PRZEDSZKOLE

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Celem projektu jest wzrost jakości edukacji poprzez:

• dostosowanie do potrzeb dzieci niepełnosprawnych miejsc wychowania przedszkolnego
  • realizację dodatkowej oferty edukacyjnej i specjalistycznej
  • oraz podniesienie kompetencji i kwalifikacji nauczycieli do pracy z dziećmi poprzez udział w szkoleniach i kursach do 31 października 2019 r.

Uzyskane środki będą wykorzystane w naszej placówce do wyposażenia sali służącej do Terapii Integracji Sensorycznej, aby dzieci potrzebujące takiej terapii mogły ją realizować w przedszkolu.

Informacja o projekcie

Regulamin projektu

Deklaracja uczestnictwa

Oświadczenie RODO uczestnika projektu

Zajęcia

SZKOŁA NA WIDELCU - przedszkolaki pod okiem profesjonalistów uczyły się gotować i nabierały nawyków zdrowego żywienia.

POMAGANIE PRZEZ UBRANIE wspierająca Fundację Ewy Błaszczyk A KOGO.
Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i zachęcamy do współpracy w bieżącym roku szkolnym.

WASH - ogólnoświatowy projekt Światowej Organizacji OMEP i UNICEF

W roku szkolnym 2012/2013 nasze Przedszkole włączyło się w ogólnoświatowy projekt Światowej Organizacji OMEP i UNICEF pod tytułem WASH od początku: Historie Mydlane i Opowieści Toaletowe od najmłodszych lat na całym świecie. Realizowany przez nas projekt autorski "Kropelka w życiu najmłodszych" został zaprezentowany na Europejskiej Konferencji OMEP w Zagrzebiu i Światowym Kongresie OMEP w Szanghaju.

ZDOBYLIŚMY CERTYFIKAT „WIŚLANA SZKOŁA” !

Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki końcowej rywalizacji warszawskich Placówek o certyfikat „Wiślanej szkoły”. Dzięki zaangażowaniu całych społeczności szkolnych w działania na rzecz rzeki Wisły aż 54 stołeczne szkoły i przedszkola otrzymają wspomniany wyżej certyfikat. Zapraszamy do zapoznania się z tabelą wyników programu „Wiślana szkoła”, którą przesyłam w załączeniu.

Przez kilka miesięcy 2012 roku kilkadziesiąt warszawskich Placówek realizowało 6 zadań certyfikatowych, wśród nich działania polegające na przeprowadzeniu zajęć o tematyce wiślanej oraz wycieczki nad Wisłę, zorganizowaniu akcji wolontariatu na rzecz Wisły oraz Szkolnego Dnia Wisły. Przez ten czas w Placówkach toczyło się naprawdę wiele wspaniałych działań, nie tylko tych wskazanych do realizacji w celu zdobycia certyfikatu, ale także wiele dodatkowych, wynikających z inicjatywy i chęci działania samych społeczności szkolnych.

Serdecznie gratulujemy Laureatom Programu, a w szczególności dziesięciu Placówkom, które zrealizowały swoje działania na najwyższym poziomie, otrzymując od Jury największą liczbę punktów, są to:

1. Przedszkole „W Stumilowym Lesie”, ul. Ukryta 4, ul. Naprzełaj 5a - 93,5 p
2. Przedszkole nr 41 „Wiślana Kropelka”, ul. Kruczkowskiego 12b - 93 p
3. Przedszkole nr 29, ul. Sycowska 1 - 91 p
4. Gimnazjum nr 141 im. Hubala, ul. Trocka 4 - 90,5 p
5. Gimnazjum nr 4, ul. F. Joliot-Curie 13 - 90 p
6. Przedszkole nr 248, ul. Dickensa 5a - 89,5 p
7. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2, ul. Brygadzistów 18 - 87 p
8. Przedszkole nr 328 „Akademia pod czereśnią”, ul M. Dąbrowskiej 5a - 87 p
9. Gimnazjum nr 132 z Oddz. Integr., ul. Dzieci Warszawy 42 - 85.5 p
10. Szkoła Podstawowa z Oddz. Integr. nr 318, ul. Teligi 3 - 85 p

W nagrodę oprócz certyfikatu „Wiślanej szkoły” otrzymaliśmy bony o wysokości 500 zł na zakup pomocy naukowych i dydaktycznych. Za powyższą sumę zakupiliśmy pomoce dydaktyczne do zajęć badawczych.

Wręczenie certyfikatów „Wiślanej szkoły” odbyło się na uroczystej gali w 16 styczniu 2013 roku, podczas której przedstawiliśmy prezentację multimedialną. Omówiliśmy działania edukacyjne związanych z Wisłą zrealizowane w naszym przedszkolu.

Podczas realizowania certyfikatu wiele się nauczyliśmy - Ciekawe informacje dla rodziców