OFERTA PROGRAMOWA

Program wiodący:

,,Zbieram, poszukuję, badam" - program wychowania przedszkolnego autorstwa Doroty Dziamskieji Marzeny Buchnat - wydawnictwo NOWA ERA

Przedszkole realizuje także własne programy autorskie:

• "Dobra adaptacja - sukces edukacji dziecka" - program autorstwa pani Justyny Krawczyk (własny).
  • "Jestem Warszawiakiem" - autorstwa pani Marty Łyżwińskiej(własny).
  • ,,Płynny Start”- program realizowany w  najstarszych grupach w ramach rocznego przygotowania do szkoły autorstwa Zespół -szkolno-przedszkolnego (Przedszkole Nr 41 „Wiślana kropelka”, S.P. Nr 34 im. St. Dubois)
  • "Wspomaganie rozwoju mowy dziecka 3 - letniego" autorstwa logopedy przedszkolnego (własny).

Programy zajęć dodatkowych:

• „Program gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej dla dzieci w wieku przedszkolnym i oddziału przedszkolnego szkoły podstawowej” autorstwa pani Beaty Biesiakirskiej (własny)
  • „Roczny plan pracy zajęć z rytmiki dla dzieci 3-6 letnich”
  • Program nauczania religii "Kocham dobrego Boga" Izabela Czarnecka (5-6 - latki),
  • „Program nauczania języka angielskiego dla przedszkoli oraz oddziałów wychowania przedszkolnego” – autor: M. Appel, J. Zarańska, E. Piotrowska, wyd. Macmilian

Inne:

• Bierzemy udział w Programie „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”, który jest współtworzony przez Fundację Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego, Fundację Nutricia, Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Instytut Matki i Dziecka oraz Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Artykuły, które mogą Państwa zaciekawić znajdują się tutaj.

Bezpłatne zajęcia dodatkowe:

• Klub Młodego Odkrywcy "Szkiełko i Oko" - dla grupy III i IV  - dzieci poznają prawa rządzące przyrodą, samodzielnie ją badając i eksperymentując pod opieką nauczyciela.
  • język angielski - wszystkie dzieci uczą się angielskiego w ramach realizacji podstawy programowej
  • język francuski - dla wszystkich grup wiekowych
  • zabawy umuzykalniające - dla wszystkich grup wiekowych
  • Wesołe nutki - zajęcia dla talentów muzycznych
  • religia - dla grupy III i IV

Bezpłatne zajęcia specjalistyczne:

• terapia logopedyczna - dla grup II, III i IV
  • zajęcia z psychologiem - dla dzieci potrzebujących wsparcia
  • gimnastyka korekcyjno - kompensacyjna dla dzieci z zaświadczeniem lekarskim o potrzebie specjalistycznych zajęć ruchowych ze wskazaniem konkretnej wady postawy.
  • zajęcia rewalidacyjne dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności