WESOŁE PRZEDSZKOLE

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Celem projektu jest wzrost jakości edukacji poprzez:

• dostosowanie do potrzeb dzieci niepełnosprawnych miejsc wychowania przedszkolnego
  • realizację dodatkowej oferty edukacyjnej i specjalistycznej
  • oraz podniesienie kompetencji i kwalifikacji nauczycieli do pracy z dziećmi poprzez udział w szkoleniach i kursach do 31 października 2019 r.

Uzyskane środki będą wykorzystane w naszej placówce do wyposażenia sali służącej do Terapii Integracji Sensorycznej, aby dzieci potrzebujące takiej terapii mogły ją realizować w przedszkolu.

Informacja o projekcie

Regulamin projektu

Deklaracja uczestnictwa

Oświadczenie RODO uczestnika projektu

Zajęcia

SZKOŁA NA WIDELCU

Przedszkolaki pod okiem profesjonalistów uczyły się gotować i nabierały nawyków zdrowego żywienia.

POMAGANIE PRZEZ UBRANIE

Wspieramy Fundację Ewy Błaszczyk A KOGO

WASH

Ogólnoświatowy projekt Światowej Organizacji OMEP i UNICEF

W roku szkolnym 2012/2013 nasze Przedszkole włączyło się w ogólnoświatowy projekt Światowej Organizacji OMEP i UNICEF pod tytułem WASH od początku: Historie Mydlane i Opowieści Toaletowe od najmłodszych lat na całym świecie. Realizowany przez nas projekt autorski "Kropelka w życiu najmłodszych" został zaprezentowany na Europejskiej Konferencji OMEP w Zagrzebiu i Światowym Kongresie OMEP w Szanghaju.

CERTYFIKAT „WIŚLANA SZKOŁA”

Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki końcowej rywalizacji warszawskich Placówek o certyfikat „Wiślanej szkoły”. Dzięki zaangażowaniu całych społeczności szkolnych w działania na rzecz rzeki Wisły aż 54 stołeczne szkoły i przedszkola otrzymają wspomniany wyżej certyfikat. Zapraszamy do zapoznania się z tabelą wyników programu „Wiślana szkoła”, którą przesyłam w załączeniu.

Przez kilka miesięcy 2012 roku kilkadziesiąt warszawskich Placówek realizowało 6 zadań certyfikatowych, wśród nich działania polegające na przeprowadzeniu zajęć o tematyce wiślanej oraz wycieczki nad Wisłę, zorganizowaniu akcji wolontariatu na rzecz Wisły oraz Szkolnego Dnia Wisły. Przez ten czas w Placówkach toczyło się naprawdę wiele wspaniałych działań, nie tylko tych wskazanych do realizacji w celu zdobycia certyfikatu, ale także wiele dodatkowych, wynikających z inicjatywy i chęci działania samych społeczności szkolnych.

Serdecznie gratulujemy Laureatom Programu, a w szczególności dziesięciu Placówkom, które zrealizowały swoje działania na najwyższym poziomie, otrzymując od Jury największą liczbę punktów, są to:

1. Przedszkole „W Stumilowym Lesie”, ul. Ukryta 4, ul. Naprzełaj 5a - 93,5 p
2. Przedszkole nr 41 „Wiślana Kropelka”, ul. Kruczkowskiego 12b - 93 p
3. Przedszkole nr 29, ul. Sycowska 1 - 91 p

W nagrodę oprócz certyfikatu „Wiślanej szkoły” otrzymaliśmy bony o wysokości 500 zł na zakup pomocy naukowych i dydaktycznych. Za powyższą sumę zakupiliśmy pomoce dydaktyczne do zajęć badawczych.

Wręczenie certyfikatów „Wiślanej szkoły” odbyło się na uroczystej gali w 16 styczniu 2013 roku, podczas której przedstawiliśmy prezentację multimedialną. Omówiliśmy działania edukacyjne związanych z Wisłą zrealizowane w naszym przedszkolu.

Podczas realizowania certyfikatu wiele się nauczyliśmy - Ciekawe informacje dla rodziców