Przedszkole nr 41 Wiślana Kropelka w ZSP nr 8 w Warszawie

LUTY 2019

W lutym w czasie karnawałowego szaleństwa uczestniczyliśmy na terenie naszego przedszkola w zabawie karnawałowej pt. "W krainie marzeń". W świat cudnych przebierańców wprowadzili nas aktorzy teatralni, którzy przedstawili nam "Przygody bałwanka - Kuleczki, o wielkiej sile marzeń". Były konkursy, tańce, mnóstwo kolorowych, barwnych postaci. Pojawiły się księżniczki i superbohaterowie. Tego dnia każdy mógł zamienić się w kogo chciał.

W tym samym tygodniu obchodziliśmy w swoich grupach Święto Zakochanych. Kolorem przewodnim była czerwień. Wszędzie gdzie tylko spojrzeliśmy były serca, balony w kształcie serca, słodycze. Przekazaliśmy sobie wiele miłych słów, komplementów i staraliśmy się być dla siebie nadzwyczaj mili. Każda grupa spędziła Dzień Świętego Walentego w pozytywnej, pełnej radości i uśmiechu atmosferze.

W tym miesiącu odwiedziła nas Pani, która świetnie znała się na środowisku i ekologii. Poprowadziła dla nas warsztaty pt. "O Smogu Wawelskim i Gwar-Szawie". Dowiedzieliśmy się jak można walczyć ze smogiem, skąd się on bierze i co robić żeby uchronić się przed jego szkodliwym wpływem na nasze zdrowie. Pani przekazała nam również informacje o gwarze i hałasie, który otacza nas w dużym mieście. Wykonywaliśmy zadania i robiliśmy prace plastyczną z przyrodniczego materiału.

Pewnego dnia do naszego przedszkola zawitały niezwykłe zwierzątka: Szynszyla i Koszatniczka. Opiekunka zwierząt a zarazem pani weterynarz opowiedziała nam jak opiekować się takimi zwierzakami, jakie są ich zwyczaje i na co trzeba zwrócić szczególną uwagę, gdy postanowimy zaopiekować się nimi w domu. Zdobyliśmy cenne informacje i na pewno połowa z nas wykorzysta wiedzę w praktyce.

Pod koniec miesiąca wzięliśmy udział w 'gwiezdnym pokazie". Do naszego przedszkola zawitało objazdowe planetarium. Utrwaliliśmy sobie nazwy planet i obejrzeliśmy pokaz pt. "Przygody Krecika Platona".