MARZEC 2019

W marcu starsze grupy wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza pt. "Kaleka czy COOl-AWY". Dzieci mogły na własnej skórze doświadczyć jak to jest nie móc widzieć i chodzić. Dowiedziały się również jak ważną rolę w życiu niepełnosprawnej osoby spełnia pies ratownik.

W powietrzu było już czuć zbliżającą się wielkimi krokami Panią Wiosnę i jej przyjaciół, m.in Pana Bociana, owady i kwiaty. Przedszkolaki z Wiślanej Kropelki wyprawiły na powitanie Wiosny prawdziwą, cudowną i radosną imprezę, na której nie zabrakło kolorowych strojów, świetnych humorów oraz wielu ciekawych konkursów. Były też tańce, pląsy i śpiewy. Naprawdę mamy nadzieję, że Wiosna będzie nam zapewniać same słoneczne i ciepłe dni.

W tym miesiącu odwiedzili nas też Pan Duduś i Pan Gucio. Tym razem pokazali nam jak w prosty sposób, z niepotrzebnych puszek można zrobić grający instrument. Pobawiliśmy się razem w tradycyjną zabawę "Stary Niedźwiedź mocno śpi", a także potańczyliśmy przy dźwiękach gitary i fletu.

W marcu naszymi gośćmi byli również animatorzy z Wesołego Uniwersytetu. Poprowadzili dla nas warsztaty pt. "Metamorfozy w przyrodzie". Zdobyliśmy wiele ciekawych informacji, którymi możemy dzielić się z innymi. Mogliśmy pooglądać różne zwierzęta żyjące w wodzie i błocie, takie jak np. żaby oraz obejrzeć prezentację jak na wiosnę zmieniają się niektóre owady.

W tym miesiącu na terenie naszego przedszkola odbyła się również rodzinna "wymiana garażowa". Dziękujemy wszystkim osobom za udział w tym projekcie:)