Przedszkole nr 41 Wiślana Kropelka w ZSP nr 8 w Warszawie

MAJ 2019

W maju mieliśmy mnóstwo atrakcji...

Podczas przedstawienia teatralnego razem z Piotrusiem przenieśliśmy się na rozrywkowe ulice Paryża pełne magików i czarodziejów. Nauczyliśmy się paru niesamowitych sztuczek i trików.

Podczas warsztatów „Drzewo w mieście” poznawaliśmy rozmaite, naturalne zapachy i układaliśmy postacie z warzyw. Rozmawialiśmy również o ptakach zamieszkujących w Warszawie i innych miastach, które podczas spaceru można spotkać na miejskich drzewach. Dowiedzieliśmy się czym powinniśmy dokarmiać ptaki a czym nie. Pani animatorka opowiedziała nam również o różnych smakach jakie odczuwamy podczas jedzenia. Już wiemy, że za ich odczuwanie odpowiadają odpowiednie miejsca w naszej buzi. 

W trakcie warsztatów Wesołego Uniwersytetu poznaliśmy różnice między osą, pszczołą a trzmielem. Już wiemy jak rozpoznać te owady i czy należy się ich bać czy nie, a także wiemy czym się charakteryzują i jaką pracę w przyrodzie wykonują.

Mieliśmy również warsztaty z serii „3 sztuki”. Na jednych z nich poznaliśmy różne materiały rzeźbiarskie oraz lepiliśmy z gliny, a na drugich zamieniliśmy się w malarzy!

Razem bawiliśmy się i słuchaliśmy muzyki z kieliszków podczas koncertu „Majówka Kropelki”. Robiliśmy również doświadczenia z wodą podczas warsztatów „woda”.

Rybki wzięły udział w ogólnopolskim konkursie  i razem obchodziły 30 urodziny Elmera - wspólnie narysowały jego postać, zrobiły tort i elmerowe koszulki a potem zorganizowały super urodzinową imprezkę.

W tym miesiącu wszyscy przygotowywaliśmy się do Dnia Mamy i Taty. Wykonywaliśmy własnoręcznie prezenty dla Rodziców i włożyliśmy w ich wykonanie całe swoje serce, bo wyszły przepięknie. 

Maj zakończył się Dniem Dziecka, podczas którego mieliśmy moc wrażeń! Cały dzień spędziliśmy na dworze. Mieliśmy aerobik z Panią Agatą, pyszną fontannę z czekolady i dmuchany zamek. Mogliśmy również malować paluszkami na folii, porzucać woreczkami do celu lub zagrać na podłodze w kółko i krzyżyk. Po południu Pani Magda zorganizowała nam loterię, a z Panią Izą mogliśmy zagrać w kręgle. Wszyscy fantastycznie się bawili!