GRUDZIEŃ 2018

Grudzień to miesiąc magiczny oraz pełen niespodziewanych i miłych wydarzeń.

Na samym początku wszystkie grupy starsze i młodsze pojechały na Mikołajkową wycieczkę na farmę "Cztery Pory Roku" w poszukiwaniu Świętego Mikołaja. Ten Święty Mikołaj to wie co dzieci lubią najbardziej, bo przygotował dla nas mnóstwo fantastycznych atrakcji. Najpierw jego pomocnik Elf odczytał nam list ze wskazówkami a potem musieliśmy się rozdzielić i każda grupa miała do wykonania zadanie. Zwiedzaliśmy małe zoo, głaskaliśmy świnki morskie, króliczki, kozy i podziwialiśmy świnki. Szykowaliśmy specjalne jedzenie dla ptaszków, robiliśmy pierniczki i dekorowaliśmy według własnego pomysłu, malowaliśmy drewniane choinki i renifery, a na sam koniec odbyliśmy spotkanie ze Świętym Mikołajem, który miał dla nas worki pełne prezentów. Wróciliśmy do Przedszkola zmęczeni, ale przede wszystkim bardzo zadowoleni.

W naszym przedszkolu co roku jest przeprowadzana świąteczna akcja charytatywna. W tym roku postanowiliśmy pomóc pensjonariuszom z Domu Opieki Społecznej im. Św. Franciszka Salezego i spełnić ich marzenia. Zorganizowaliśmy akcję pod tytułem "Drzewko Marzeń". Dzięki dobroci i hojności wielu zaangażowanych rodzin udało się wesprzeć osoby mieszkające w pobliskim domu pomocy społecznej.Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, z pomocą rodziców i dzieci z grupy II, dostarczyliśmy przygotowane prezenty potrzebującym mieszkańcom. Trudno opisać emocje, jakie towarzyszyły nam podczas wspólnego spotkania przy choince. Były to chwile przepełnione radością, szczęściem, atmosferą wzajemnej życzliwości, ale i chwytającym za serca wzruszeniem. Po wręczeniu upominków śpiewaliśmy kolędy, składaliśmy sobie życzenia, dzieliliśmy się opłatkiem, rozmawialiśmy, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.Akcja „Drzewko marzeń” na pewno sprawiła, że wszyscy – zarówno ci, którzy otrzymali prezenty, jak i ci, którzy je przygotowali – poczuli, że dobro, pamięć i bezinteresowne wsparcie tworzą prawdziwie wyjątkowy czas.

W grudniu dzięki wieloletniej współpracy z WSS SPOŁEM dzieci ze starszych grup, zostały zaproszone do wspólnego kolędowania w Sezamie przy metrze Świętokrzyska. W nagrodę, po odśpiewaniu kolęd dzieci mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych z ozdabiania płóciennych toreb.

W tym miesiącu usiedliśmy do wspólnej wieczerzy wigilijnej, na którą zaprosiliśmy swoich rodziców. Zanim jednak spróbowaliśmy świątecznych potraw, zaprezentowaliśmy rodzicom nasze występy teatralne i wprowadziliśmy ich w prawdziwie uroczysty, wzruszający nastrój.

Byliśmy tak grzeczni, koleżeńscy i kulturalni, że przed samą przerwą świąteczną Święty Mikołaj odwiedził nas jeszcze raz - tym razem z większym workiem i większym prezentem ;). Przed wyściskaniem Mikołaja i zrobieniem pamiątkowego zdjęcia, oglądaliśmy przedstawienie teatralne o Aniołkach, które musiały zapalić pierwszą gwiazdkę, żeby Mikołaj miał oświetloną drogę do naszego przedszkola i szybko do nas trafił. Wspólnymi siłami udało nam się zaczarować gwiazdki.

To był naprawdę wyjątkowy czas...