Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Grudzień 2021

W grudniu zaczęliśmy realizować tematy związane ze świętami Bożego Narodzenia. Na początku uczyliśmy się składać życzenia. Zwracaliśmy uwagę na każdy szczegół tej sytuacji - postawę, spojrzenie w oczy, dobór odpowiedniego słownictwa, przede wszystkim użycie zwrotów grzecznościowych. Pisaliśmy również listy do św. Mikołaja. Przy tej okazji przypomnieliśmy sobie, że na kopercie należy umieścić adres, znaczek pocztowy, a w liście swój podpis. Poznaliśmy też pracę listonosza i urzędu pocztowego. Dowiedzieliśmy się jak przebiega droga listu od nadawcy do odbiorcy. 

Zastanawialiśmy się kim zostaniemy, gdy dorośniemy. Jaki zawód chcielibyśmy wykonywać? Jaką pracę chcielibyśmy mieć? Na te pytania dzieci odpowiadały różnie, pomocne były informacje na temat poszczególnych zawodów. Poznaliśmy atrybuty m.in. listonosza, kucharza, cukiernika, piekarza, lekarza. 

Dużo czasu poświęciliśmy na dekorowanie naszej sali. Własnoręcznie wykonaliśmy ozdoby choinkowe z papieru. Wykorzystaliśmy przeróżne kartki, brokatowe, kolorowe, błyszczące papiery, by nasza choinka była wyjątkowa i niepowtarzalna. Na choince powiesiliśmy łańcuchy, aniołki, bombki, kokardki i inne ozdoby. Przygotowaliśmy też świąteczne pierniczki, dekorowaliśmy je lukrem i drobnymi perełkami z cukru. Dołożyliśmy również wszelkich starań, aby zaprezentować rodzicom przedstawienie z okazji świąt. Nauczyliśmy się kilku piosenek, choreografii i wystąpiliśmy przed kamerą. Pracowaliśmy nad własnymi emocjami, ćwiczyliśmy jak opanować zdenerwowanie i tremę, pojawiające się podczas występów. 

Poznawaliśmy też zwyczaje bożonarodzeniowe, głównie te związane z Wigilią. Nazywaliśmy potrawy wigilijne, nakrywaliśmy do stołu, dzieliliśmy się opłatkiem i śpiewaliśmy kolędy. Było bardzo uroczyście, radośnie i smacznie. Dzieci odwiedził Mikołaj ze wspaniałymi prezentami. W grudniu odbyły się również zajęcia z Fundacją Szkatułka, podczas których dzieci rozpoznawały figury geometryczne oraz tworzyły własne kompozycje dynamiczne lub statyczne.