Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Grudzień 2022

W pierwszym tygodniu poznaliśmy drogę listu od nadawcy do odbiorcy. Poznaliśmy pracę listonosza. Wysłuchaliśmy wiersza J. Tuwima „O Grzesiu Kłamczuchu i jego cioci”, rozmawialiśmy na temat jego puenty. Poznaliśmy literę k, K, jak koperta. Uczyliśmy się wysłuchiwać głoskę k na początku, w środku i na końcu podawanych wyrazów. Dowiedzieliśmy, jak się pisze nową literę – małą i wielką. Odczytywaliśmy wyrazy z poznanych liter: O, A, I, E, M, T, K. Poznaliśmy numer alarmowy 112 i przećwiczyliśmy wzywanie pomocy w nagłych przypadkach. Poznaliśmy piosenkę o poczcie i symbol Poczty Polskiej.

W drugim tygodniu dużo mówiliśmy o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku i zabaw na śniegu oraz lodzie. Omówiliśmy, jakie zachowania są niebezpieczne i czym grożą. Poświęciliśmy też sporo czasu na ustalenie, jak należy dbać o zdrowie – szczególnie zimą. Poznaliśmy literę r, R, jak rysunek. Uczyliśmy się wysłuchiwać głoskę r na początku, w środku i na końcu podawanych wyrazów. Dowiedzieliśmy, jak się pisze nową literę – małą i wielką. Odczytywaliśmy wyrazy z poznanych liter: O, A, I, E, M, T, D, Y, K, R. Poznaliśmy liczbę 6, a także jej zapis graficzny, czyli cyfrę 6. Odpowiadaliśmy na pytania: ile jest elementów, oraz który z kolei jest wskazany element. Sprawdzaliśmy, czy śnieg jest czysty – czy można go jeść. Wykonaliśmy ozdoby świąteczne na choinkę, oraz spotkaliśmy się wspólnie z rodzicami na warsztaty tworzenia ozdób świątecznych. Odwiedził nas prawdziwy Święty Mikołaj i zostawił nam niespodzianki pod choinką.

W trzecim tygodniu wymienialiśmy się wspomnieniami i doświadczeniami związanymi z tradycjami okołoświątecznymi. Przypomnieliśmy sobie tradycyjne potrawy świąteczne i znaczenie pierwszej gwiazdki w noc wigilijną. Analizowaliśmy, jak wyglądają w naszych domach przygotowania do świąt. Ćwiczyliśmy nakrywanie do stołu. Utrwalaliśmy także znajomość poznanych liter, czytaliśmy zbudowane z nich teksty. Spotkaliśmy się także na wspólne kolędowanie oraz wieczerzę wigilijną.

W czwartym tygodniu dużo czasu poświęciliśmy rozmowom o życzliwości: wyjaśnialiśmy sobie, co to znaczy być życzliwym i zastanawialiśmy się, jak być życzliwym na co dzień w domu i w przedszkolu. W czasie zabaw powtarzaliśmy dzielenie słów na sylaby i na głoski, przeliczaliśmy elementy.

Dodatkowo odwiedził nas Wesoły Uniwersytet i opowiedział o zwierzętach śpiących zimą.