Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Kwiecień 2022

W kwietniu kontynuowaliśmy przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Poznaliśmy zwyczaje i tradycje związane z Wielkanocą. Dowiedzieliśmy się, co należy włożyć do koszyczka wielkanocnego, czym jest śmigus-dyngus, jakie są tradycyjne potrawy świąteczne. Wykonywaliśmy ozdoby, które później można było kupić na kiermaszu. Zasialiśmy też owies, by stał się ozdobą na świątecznym stole. 

Przed świętami odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne. Odświętnie ubrani zasiedliśmy do stołu zastawionego smakowitymi potrawami i przekąskami. 

W tym miesiącu po raz kolejny odwiedziły nas alpaki. Cieszyliśmy się bardzo ze spotkania. Jest to dla dzieci ważny czas odpoczynku, relaksu i dobrej zabawy. Uczymy się też empatii wobec stworzeń i opieki nad zwierzętami. 

Uczciliśmy również Dzień Ziemi, z tej okazji wykonaliśmy ogromną makietę oraz posadziliśmy kwiaty w naszym przedszkolnym ogródku. Dowiedzieliśmy się jak należy sadzić rośliny do ziemi i jakich narzędzi można do tego celu użyć. 

W kwietniu odwiedził nas także Wesoły Uniwersytet. W świetnej atmosferze poznaliśmy wiadomości na temat Układu Słonecznego. Wiemy już w jakiej kolejności od Słońca znajdują się planety, jakie warunki panują na Marsie, wiemy, że Saturn ma pierścienie, a Jowisz to największa planeta. Wyobrażaliśmy sobie lot rakietą kosmiczną i bardzo nam się podobało.