Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Listopad 2021

Mimo, że listopad jest często miesiącem szarym i burym, w naszym przedszkolu jest wesoło, kolorowo i ciekawie. 

Żeby nie poddać się listopadowej szarości zaangażowaliśmy się w projekt „Moje hobby”. Na początku nie za bardzo wiedzieliśmy, co oznacza to dziwne słowo – hobby, dlatego też swoją pasję najpierw zaprezentowała nam pani Marta. To od razu zachęciło nas do dzielenia się z rówieśnikami naszymi zainteresowaniami. Okazało się, że są one bardzo różne: mamy kolekcje różnych figurek, samochodów, biżuterii oraz pluszaków i lalek. Interesujemy się autami i pociągami – tymi supernowoczesnymi i starodawnymi, a także dinozaurami, boksem, wspinaczką ściankową i Gwiezdnymi Wojnami oraz zajmujemy się turystyką górską. Niektórzy z nas przynieśli swoje kolekcje lub pokazywali innym dzieciom prezentacje multimedialne stworzone dzięki pomocy rodziców. Dwie mamy poprowadziły nawet dla nas niezwykle ciekawe zajęcia o swoim hobby – podróżowaniu. Poznaliśmy egzotyczne kraje: Wietnam i Gwatemalę oraz inne kraje Ameryki Południowej. Rodzice opowiedzieli nam o ciekawostkach, przyrodzie, zabytkach oraz zwyczajach miejscowej ludności. Ćwiczyliśmy posługiwanie się pałeczkami oraz mogliśmy spróbować regionalnego jedzenia. Oglądaliśmy pamiątki, biżuterię oraz pieniądze przywiezione z tych dalekich krajów. Niesamowicie nam się podobało. Dziękujemy!!! Może ktoś z nas w przyszłości zostanie podróżnikiem. Wszystkie prezentacje różnorodnych pasji i zainteresowań zainspirują nas do poszerzania własnych zainteresowań. Podczas zajmowanie się projektem hobby dowiedzieliśmy się także, że niektóre zainteresowania mogą być dobre i złe, a także szkodliwe lub niebezpieczne. Trzeba więc zachować rozsądek w oddawaniu się swoim pasjom. Na zakończenie projektu powstała wystawa zdjęć przedstawiająca nasze hobby.

Podczas zajęć Fundacji Szkatułka zajęliśmy się równie fascynującym tematem – tym, co mamy pod stopami, czyli ziemią. Poznawaliśmy strukturę gleby, oglądaliśmy skały i minerały oraz sami stworzyliśmy model warstw gleby w słoiku.

Nie zapomnieliśmy również o listopadowym święcie ważnym dla każdego Polaka – Święcie Odzyskania Niepodległości. Z uwagą i skupieniem wysłuchaliśmy hymnu narodowego, a następnie złożyliśmy kwiaty i znicze w miejscu pamięci narodowej znajdującym się niedaleko naszego przedszkola.

W listopadzie, mimo wielu trudności, udało nam się uczestniczyć w bardzo interesującej wycieczce do Stolarni „Wbijaj”. W pracowni stolarskiej sami wykonaliśmy choinki z drewnianych elementów. Niesamowitą frajdę sprawiło nam to, że posługiwaliśmy się narzędziami, których w domu raczej nie wolno nam używać np. młotkiem lub wkrętarką. Oczywiście wszystko pod czujnym okiem profesjonalistów. W przedszkolu dokończyliśmy nasze choinki przyklejając do nich drewniane prezenty i bombki. I w taki oto sposób rozpoczęliśmy czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.