Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Listopad 2021

W pierwszym tygodniu listopada rozmawialiśmy o naszych rodzinach. Dowiedzieliśmy się, jak nazywają się członkowie rodziny, uczyliśmy się czytać globalnie wyrazy: mama, tata, siostra, brat. Mówiliśmy też o przeszłości. Poznawaliśmy przedmioty, których używało się w dawnych czasach. Oglądaliśmy stare fotografie, rozpoznawaliśmy dawne stroje, budynki, sposoby spędzania czasu. Zobaczyliśmy, jak zmieniły się sprzęty codziennego użytku, a co za tym idzie czynności takie jak sprzątanie, gotowanie, czy pranie. 

W listopadzie prowadziliśmy dziennik pogodowy. Poznaliśmy symbole przedstawiające różne zjawiska atmosferyczne. Zapoznaliśmy się z obiegiem wody w przyrodzie, dowiedzieliśmy się, jakie znaczenie dla środowiska ma deszcz, nauczyliśmy się rozpoznawać pory dnia i pory roku. Układaliśmy rytmy i sekwencje. Staraliśmy się obserwować przyrodę podczas pobytu w ogródku przedszkolnym. 

Poszerzaliśmy naszą wiedzę o fakty związane ze światem zwierząt. Uczyliśmy się klasyfikować zwierzęta, poznaliśmy pojęcia: ssaki, ptaki, ryby. Rozpoznawaliśmy zwierzęta po głosie. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca weterynarza, oglądaliśmy film edukacyjny omawiający specyfikę tego zawodu. Doskonaliliśmy umiejętność liczenia, umiemy już przeliczać coraz więcej przedmiotów. Większość z nas po raz pierwszy rozwiązywała obrazkowe sudoku. 

Braliśmy udział w warsztatach organizowanych prze Fundację Szkatułka - wykonaliśmy prace z użyciem farb plakatowych. Mieszaliśmy różne kolory, eksperymentowaliśmy, tworzyliśmy plamy, kropki i kreski. Z wielką radością braliśmy również udział w obchodach Światowego Dnia Praw Dziecka. Tego dnia ubraliśmy się na niebiesko, zrobiliśmy wielki plakat i namalowaliśmy na naszych twarzach niebieskie serduszka.