Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Listopad 2022

Za oknem szare i ponure dni, a u nas wesoło i kolorowo. Rysujemy, kolorujemy, ćwiczymy mięśnie dłoni oraz precyzję palców, posługujemy się pojęciami określającymi położenie w przestrzeni i oczywiście się bawimy!

Nie zapominamy także, że jesteśmy Polakami. Aktywnie obchodzimy Święto Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji uczymy się, że mieszkamy w Polsce i jesteśmy Polakami oraz że w Polsce mogą mieszkać przybysze zza granicy. Poznajemy krajobrazy naszego kraju oraz kolorujemy mapę Polski. Słuchamy hymnu narodowego oraz z pomocą naszej pani wykonujemy biało – czerwone chorągiewki pilnując, żeby biały kolor był na górze, a czerwony na dole.

W listopadzie uczestniczymy także w ciekawym przedstawieniu teatralnym, podczas którego możemy z bliska obejrzeć kukiełki i zobaczyć, jak poruszają nimi aktorzy.

Podczas zajęć prowadzonych przez Fundację Szkatułka zgłębiamy sztukę. Zapoznajemy się z pracą rzeźbiarza i narzędziami, jakie używa. Tworzymy żywe rzeźby. Oglądamy materiały, w których można rzeźbić oraz sami wykonujemy rzeźbę ptaszka z gliny.

A po tych wszystkich ciekawych i intensywnych zajęciach relaksujemy się w towarzystwie alpak. Szkoda, że to już ostatni raz.

A potem znów zajmujemy się bardzo ważnymi rzeczami. Bowiem 20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, podczas którego poznajemy nasze prawa i kolorujemy superbohaterkę pomagająca dzieciom. A parę dni później  celebrujemy Dzień Pluszowego Misia i zapraszamy  nasze misie do przedszkola. Podczas zajęć dowiadujemy się, że niedźwiedź i miś to niekoniecznie to samo, poznajemy zwyczaje niedźwiedzi oraz bawimy się w znaną i popularną zabawę Stary niedźwiedź mocno śpi. A na koniec wyklejamy plasteliną sylwetkę sympatycznego misia.

Na dworze było szaro i zimno, ale na szczęście w tym roku szybko przyszła zima i dużo czasu spędzamy na dworze bawiąc się w śniegu.