Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Listopad 2022

Za oknem szare i ponure dni, a u nas wesoło i kolorowo. Rysujemy, kolorujemy, ćwiczymy mięśnie dłoni oraz precyzję palców, posługujemy się pojęciami określającymi położenie w przestrzeni i oczywiście się bawimy!

Nie zapominamy także, że jesteśmy Polakami. Aktywnie obchodzimy Święto Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji uczymy się, że mieszkamy w Polsce i jesteśmy Polakami oraz że w Polsce mogą mieszkać przybysze zza granicy. Poznajemy krajobrazy naszego kraju oraz kolorujemy mapę Polski. Słuchamy hymnu narodowego oraz z pomocą naszej pani wykonujemy biało – czerwone chorągiewki pilnując, żeby biały kolor był na górze, a czerwony na dole.

W listopadzie uczestniczymy także w ciekawym przedstawieniu teatralnym, podczas którego możemy z bliska obejrzeć kukiełki i zobaczyć, jak poruszają nimi aktorzy.

Podczas zajęć prowadzonych przez Fundację Szkatułka zgłębiamy sztukę. Zapoznajemy się z pracą rzeźbiarza i narzędziami, jakie używa. Tworzymy żywe rzeźby. Oglądamy materiały, w których można rzeźbić oraz sami wykonujemy rzeźbę ptaszka z gliny.

A po tych wszystkich ciekawych i intensywnych zajęciach relaksujemy się w towarzystwie alpak. Szkoda, że to już ostatni raz.

A potem znów zajmujemy się bardzo ważnymi rzeczami. Bowiem 20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, podczas którego poznajemy nasze prawa i kolorujemy superbohaterkę pomagająca dzieciom. A parę dni później  celebrujemy Dzień Pluszowego Misia i zapraszamy  nasze misie do przedszkola. Podczas zajęć dowiadujemy się, że niedźwiedź i miś to niekoniecznie to samo, poznajemy zwyczaje niedźwiedzi oraz bawimy się w znaną i popularną zabawę Stary niedźwiedź mocno śpi. A na koniec wyklejamy plasteliną sylwetkę sympatycznego misia.

Na dworze było szaro i zimno, ale na szczęście w tym roku szybko przyszła zima i dużo czasu spędzamy na dworze bawiąc się w śniegu.