Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Listopad 2022

W pierwszym tygodniu listopada poznaliśmy mapę Polski i Europy oraz globus. Podzieliliśmy się nawzajem wiedzą i doświadczeniem na temat polskich krajobrazów. Nauczyliśmy się, jak zaznaczone są na mapie góry i morze. Rozmawialiśmy o różnych domach, w których mieszkają ludzie – nauczyliśmy się znajdować między nimi podobieństwa i różnice. Poznaliśmy literę m, M, jak mama. Uczyliśmy się wysłuchiwać głoskę m na początku, w środku i na końcu podawanych wyrazów. Dowiedzieliśmy, jak się pisze nową literę – małą i wielką. Poznaliśmy liczbę 4, a także jej zapis graficzny, czyli cyfrę 4. Odpowiadaliśmy na pytania: ile jest elementów, oraz który z kolei jest wskazany element. Wysłuchaliśmy wiersza M. Strzałkowskiej pt. „Polska” i rozmawialiśmy na temat jego treści i naszych refleksji z nim związanych.

W drugim tygodniu bawiliśmy się wyobraźnią. Rozmawialiśmy o tym, czym jest wyobraźnia i jakie są jej możliwości. Wcielaliśmy się w ulubione postaci z bajek, bawiliśmy się w wyobrażenia zaproponowanych przez Nauczyciela sytuacji. Poznaliśmy literę t, T, jak tata. Uczyliśmy się wysłuchiwać głoskę t na początku, w środku i na końcu podawanych wyrazów. Dowiedzieliśmy, jak się pisze nową literę – małą i wielką. Odczytywaliśmy wyrazy z poznanych liter: O, A, I, E, M, T. Poznaliśmy liczbę 5, a także jej zapis graficzny, czyli cyfrę 5. Odpowiadaliśmy na pytania: ile jest elementów, oraz który z kolei jest wskazany element. Wysłuchaliśmy Walca Des-dur op. 64 nr 1, Fryderyka Chopina i rozmawialiśmy na temat naszych odczuć i wyobrażeń z nim związanych. Wysłuchaliśmy opowiadania ks. J. Twardowskiego pt. „Patyki i patyczki”.

W trzecim tygodniu poznawaliśmy potrzeby ptaków związane z zimą. Dowiedzieliśmy się, jak możemy im pomóc przetrwać zimę. Dowiedzieliśmy się, czym są domki dla owadów. Poznaliśmy literę d, D, jak dom. Uczyliśmy się wysłuchiwać głoskę d na początku, w środku i na końcu podawanych wyrazów. Dowiedzieliśmy, jak się pisze nową literę – małą i wielką. Odczytywaliśmy wyrazy z poznanych liter: O, A, I, E, M, T, D. Poznaliśmy tropy zwierząt. 21 listopada braliśmy również udział w międzynarodowym dniu praw dziecka.

W czwartym tygodniu rozmawialiśmy o emocjach. Dowiedzieliśmy się, jak są zbudowane płuca i do czego służą. Poznaliśmy pięć zmysłów, bawiliśmy się wykorzystując każdy z nich. Poznaliśmy literę y, jak ostatnia głoska w słowie lody. Uczyliśmy się wysłuchiwać głoskę y w środku i na końcu podawanych wyrazów. Dowiedzieliśmy, jak się pisze nową literę . Odczytywaliśmy wyrazy z poznanych liter: O, A, I, E, M, T, D, Y. Poznaliśmy wiersz „Grzebień i szczotka” J. Brzechwy. Założyliśmy kącik tematyczny i bawiliśmy się we fryzjera. Przeprowadziliśmy zabawę badawczą dotyczącą mycia rąk z mydłem i bez mydła. Rozmawialiśmy o znaczeniu ruchu dla zdrowia.

Dodatkowo oglądaliśmy teatrzyk pod tytułem Kopciuszek, braliśmy udział w warsztatach Fundacji Szkatułka. Odwiedziliśmy także Instytut Lingwistyki gdzie braliśmy udział w warsztatach o komunikacji międzykulturowej.