Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Listopad 2022

Początek kolejnego miesiąca i kolejne wyjście – tym razem z grupą Żółwików udaliśmy się na Wydział Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Odbyły się tam warsztaty z komunikacji międzykulturowej prowadzone przez profesorów i studentki pedagogiki UW.

Do innych wydarzeń w listopadzie należały:

- Święto Niepodległości – niestety pogoda uniemożliwiła nam uczestnictwo w marszo-biegu niepodległościowym, tylko skromna delegacja z każdej grupy (z naszej grupy Lidzia i Wiktor) udała się w miejsce pamięci narodowej przy ul. Solec. Omówiliśmy co znaczy słowo „niepodległość”, uroczyście odśpiewaliśmy hymn Polski, przygotowaliśmy kotyliony.

- Dzień Praw Dziecka – bardzo ważny dzień, który uświadamia dzieciom, jakie mają prawa, jak uzyskać pomoc, co robić w trudnych sytuacjach, „Rybki” tego dnia ubrane na niebiesko przeszły ulicami w okolicy przedszkola, rozdawały niebieskie balony i ulotki, by informować o prawach dziecka i uświadamiać mieszkańców Powiśla o istnieniu takiego dnia.

- Dzień Postaci z Bajek – dzieci zostały zaproszone do biblioteki szkolnej SP34, tam pani bibliotekarka i uczennice czytały dzieciom bajki, zadawały zagadki, dzieci mówiły o swoich ulubionych bajkach i ukochanych postaciach z bajek, przy okazji dzieci zobaczyły szkolne mury, usłyszały szkolny dzwonek i obserwowały szkolną rzeczywistość.

Poznaliśmy kolejne litery: Y, M, T, D. Staramy się rozpoznawać te litery, pisać, podawać wyrazy rozpoczynające się podaną głoską. Uczymy się czytać sylaby złożone z poznanych liter. Cyfry, jakimi potrafimy już operować to 1, 2, 3, 4, 5.

Urodziny w listopadzie obchodziła Natalka.