Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Luty 2023

Luty rozpoczęliśmy od poszukiwania skarbów. A potem przed lustrem pokazywaliśmy, jak wygląda twarz osoby, która jest szczęśliwa, bo znalazła wspaniały skarb. Dowiedzieliśmy się, że ziemia kryje złoto, węgiel, sól, kredę, diamenty i inne skarby.

W tym miesiącu mieliśmy sporo okazji do mówienia sobie miłych rzeczy szczególnie w Walentynki. Zrobiliśmy także kartki walentynkowe dla naszych rodziców. Tego dnia była też poczta walentynkowa - dzieci ze starszej grupy doręczały kartki do adresatów.  Dostaliśmy także miłe kartki od naszej pani Marty.

Ale  człowiek nie tylko samą miłością żyje. Trzeba się także pouczyć. W lutym uczyliśmy się rozpoznawać i nazywać figury geometryczne. Budowaliśmy z nich także wymyślone przez nas budowlę. Dbamy także o ciało. Jak tylko pogoda na to pozwoli, spędzamy czas na dworze. A jak pada deszcz lub jest smog, korzystamy z sali gimnastycznej.

Odwiedzają nas też goście z ciekawymi warsztatami. Ostatnio na zajęciach Fundacji Szkatułka poznawaliśmy witraże i sami mieliśmy możliwość zrobił witraż z kolorowych folii. Pięknie przeświecało przez nie światło.

W lutym obchodziliśmy także Dzień Dinozaura. Właściwie ten dzień przeciągnął się na cały tydzień, bo uwielbiamy dinozaury. Układaliśmy wielki szkielet dinozaura z rolek po papierze toaletowym, odciskaliśmy ślady dinozaurów w masie solnej, robiliśmy kolorowe dinozaury z balonów.

Dinozaurów nie spotkamy w parku, ale możemy zobaczyć na dworze wiele piesków lub kotków. Panie z Fundacji Szkatułka opowiedziały nam historię pewnego kotka, którego ktoś wyrzucił z domu. Kotek błąkał się sam po ulicach, aż zachorował. Na szczęście znalazł go jakiś człowiek i zaniósł do schroniska dla zwierząt, gdzie kotek został nakarmiony i wyleczony. Jednak brakowało mu miłości. Jednak szczęście uśmiechnęło się do niego po raz drugi i znalazł dobry dom i kochających właścicieli. Wszystko dobrze się skończyło. Wspólnie zastanawialiśmy się, co jest potrzebne naszym domowym zwierzętom, żeby były szczęśliwe. A potem zrobiliśmy z papieru dom pełen szczęśliwych zwierząt.

Pod koniec lutego uczyliśmy się o kinie i teatrze. Dowiadywaliśmy się, czym się różnią oraz jak trzeba zachowywać się w teatrze i kinie, żeby nie przeszkadzać innym widzom. Wspólnie z naszą panią zrobiliśmy pacynkę i kukiełkę ze skarpetek i przez cały tydzień bawiliśmy się w teatr – kupowaliśmy bilety, szukaliśmy swoje miejsce na widowni oraz bawiliśmy się w wystawianie przedstawień w małym teatrzyku.

W lutym obchodziła urodziny Natalia, która przyniosła dzieciom na pamiątkę małe paczuszki puzzli.