Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Maj i Czerwiec 2024

Maj i czerwiec to chyba najpiękniejsze miesiące. I nie tylko dlatego, że mamy piękną wiosnę i wszystko się zieleni. Nie tylko dlatego, że coraz bliżej wakacje. Ale także dlatego, że wtedy w naszym przedszkolu jest najwięcej atrakcji: Święto Mamy i Taty, wycieczka autokarowa, Dzień Dziecka i Piknik Rodzinny!

I paradoksalnie jest tak, że im więcej atrakcji przygotowujemy z naszymi paniami, tym mniej mamy zdjęć. Uruchomcie więc wyobraźnię i przypomnijcie sobie, jak płynęliśmy na morską wyprawę w przedstawieniu "Morskie Opowieści". Na zdjęciach widzicie, jak zaczynamy uczyć się naszych ról i oglądamy przepiękny model latarni morskiej wykonany przez Remika i jego tatę. 

A na następnych zdjęciach możecie zobaczyć, jak spędzaliśmy czas na wycieczce w "Sadach Klemensa". Jechaliśmy tam w świetnych humorach i mieliśmy po raz kolejny pokazać, że niewiele nam trzeba do wspaniałej zabawy, a nasza energia jest prawie niespożyta, bo... w drodze powrotnej musieliśmy się jednak chwilę zdrzemnąć w autokarze.

Ale to nie koniec, bo ledwo minęła wycieczka, a już nadchodzą kolejne atrakcje. Na Dzień Dziecka zamienimy się z pomocą naszych kochanych rodziców w księżniczki i rycerzy. Musieliśmy jeszcze przygotować chorągiew grupową i... już jesteśmy gotowi do następnych przygód. Rano prezentowaliśmy nasze stroje i składaliśmy przyrzeczenie jako damy i rycerze, a potem bawiliśmy się wesoło w dworskie i plebejskie zabawy zręcznościowe. A na koniec rozbijaliśmy piniatę z cukierkami, które potem dostaliśmy do domu w woreczkach - sakiewkach. Zdjęcia na pewno można obejrzeć na przedszkolnym fb. Potem zjedliśmy wspólnie obiad przy stole biesiadnym, jak to dawniej bywało i  po krótkim odpoczynku byliśmy gotowi do dalszej zabawy na Pikniku Rodzinnym razem z rodzicami. Było wiele wspaniałych atrakcji: prawdziwa wata cukrowa, skakanie na wielkim zamku, robiliśmy naszyjniki i bransoletki z koralików, wspaniałe korony, mogliśmy pisać pisać najprawdziwszą stalówką maczaną w atramencie, namalować sobie tarczę i wytłoczyć pieniążek w masie glinianej. A jak trochę zabrakło nam sił , to można był posilić się porządną strawą w postaci kaszanki, kiełbasek i chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem. A oprócz tego mieliśmy wielki stół pełen słodyczy i przekąsek przyniesionych przez rodziców oraz pyszne lemoniady!

Ale to nie koniec. Z okazji Dnia Dziecka dostaliśmy super samolot do zabawy oraz poszliśmy do prawdziwego teatru na spektakl "Mały Książe".

W naszym przedszkolu nie tylko bawimy się świetnie, ale także uczymy się być wrażliwymi na potrzeby drugiego człowieka - bo każde dziecko ma prawo do zabawy i szczęśliwego dzieciństwa bez względu na ograniczenia i niepełnosprawności. Możemy bawić się wszyscy razem.

A to nie koniec przeżyć i atrakcji. Dzięki mamie Tomka odwiedził nas teatrzyk z Muzeum Chopina i obejrzeliśmy niezwykłe subtelne i czarujące  przedstawianie O Złotej Kaczce z żywą muzyką i śpiewem. Sami też mieliśmy okazję pograć na instrumentach.

W czerwcu realizowaliśmy także projekt "Na rowerze - aktywnie, zdrowo i bezpiecznie". Staraliśmy się znaleźć odpowiedź na nurtujące nas pytania. Poznaliśmy budowę roweru i oglądaliśmy film o historii powstawania rowerów (najstarszy z nich nazywał się maszyna biegową) oraz o najdziwniejszych rowerami świata. Dowiedzieliśmy się, że na rowerze może jechać każdy: małe dzieci, dorośli, seniorzy i osoby z niepełnosprawnościami i dla każdego z nich są różne modele rowerów, nawet takie, na których się leży i pedałuje się rękami zamiast nogami oraz że są rowery towarowe i rowery taksówki. Oglądaliśmy różne rowerowe dyscypliny sportowe oraz oczywiście uczyliśmy się, jak jeździć bezpiecznie. Chętne dzieci pokazywały kolegom swoje akcesoria i gadżety rowerowe. A na koniec pokonywaliśmy "ścieżki rowerowe" przygotowane na naszym placu zabaw. Jesteśmy super rowerzystami!

A na koniec w tym miesiącu Adaś miał urodziny i z tej okazji podarował nam super rurki do zabawy.

Po tych wszystkich przeżyciach czeka na nas jeszcze największa atrakcja. Prawdziwsze wakacje!!! Czyż to wszystko nie jest piękne!!!