Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Marzec 2022

Marzec to miesiąc, w którym witamy wiosnę, wiec wiele naszych działań  było związanych z tą porą roku. A właściwie skąd przyroda wie, że zaczyna się wiosna? Na początku odświeżyliśmy nasze wiadomości na temat układu słonecznego i dowiedzieliśmy się jak wielkie znaczenie dla życia na naszej planecie ma Słońce.  Podczas zajęć prowadzonych Metodą  Projektu dowiedzieliśmy się, że także wielkie znaczenia dla życia na Ziemi na woda. Podczas odpowiedzi na zadawane przez nas pytania, przeprowadziliśmy wiele doświadczeń i przekonaliśmy się, że woda rzeczywiście jest niezwykła. Sadziliśmy rośliny, obserwowaliśmy ich wzrost i zastanawialiśmy się, czego potrzebują, żeby dobrze się rozwijać.

Mimo, że w tym roku Święta Wielkanocne obchodzimy w kwietniu, już od marca się do nich przygotowywaliśmy. Wykonywaliśmy świąteczne ozdoby na Kiermasz wielkanocny. Zainteresowaliśmy się także bliżej jajkiem – przeprowadzając ciekawe doświadczenia.

Poza tym zajmowaliśmy się nauką cyfr i literek oraz jeszcze innymi sprawami. Na warsztatach Fundacji Szkatułka dowiedzieliśmy się, jak wyglądają ludzie z różnych zakątków świata.

Uczestniczyliśmy również w warsztatach o dinozaurach, podczas których uczyliśmy się o skamieniałościach. Bawiliśmy się także w paleontologów i sami odkrywaliśmy kości dinozaurów. Dowiadywaliśmy się także skąd się biorą pod ziemią różne znaleziska odkopywane przez naukowców.

Jak co miesiąc, także i teraz, odwiedziły nas alpaki – urocze stworzenia wyglądające jak duże pluszaki.

W marcu oglądaliśmy także przedstawienie o piesku, który szukał szczęścia w wielkim mieście oraz świętowaliśmy urodziny Beatki.