Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Marzec 2022

W marcu przygotowywaliśmy się do powitania wiosny. Poznaliśmy cykl rozwoju roślin na przykładzie fasoli. Posadziliśmy fasolę w naszej sali w ramach eksperymentu. Codzienne obserwacje tego, co dzieje się w szklanym naczyniu pozwoliły nam lepiej poznać świat roślin. Pewnego dnia w naszej sali zrobiło się bardzo kolorowo, ponieważ odbyły się warsztaty florystyczne. Zorganizowała i przeprowadziła je mama Jaśminy. Dzieci miały okazję stworzyć wspaniałe kompozycje kwiatowe. Mamie Jaśminy jeszcze raz dziękujemy. 

W tym miesiącu mieliśmy spotkanie z alpakami. Dotykanie mięciutkiego futerka to dla każdego terapia. Niektóre dzieci przełamały swoje słabości i próbowały oswoić się z tymi zabawnymi zwierzętami. Mogliśmy też karmić alpaki marchewką. Odbyło się też wspaniałe spotkanie z Panem od historii, który zaprezentował dzieciom pracę archeologa. Dzieci odkopywały z piasku szkielet dinozaura. Poznały również prahistoryczne dzieje naszej planety.

Dzieci poznały zwyczaj topienia marzanny z okazji pierwszego dnia wiosny. Wykonały marzanny z papieru, ozdobiły je kolorową bibułą. Marzanny były tak piękne, że nikt nie wyobrażał sobie, by można je było zatopić. Zamiast tego dzieci bawiły się nimi i wykonały improwizowane przedstawienie kukiełek. 

Pod koniec miesiąca zaczęliśmy przygotowania do kiermaszu wielkanocnego. Dzieci z pomocą pań wykonywały kurczaczki z kubków jednorazowych oraz inne ozdoby świąteczne.