Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Styczeń 2022

Nowy Rok rozpoczęliśmy nauką o upływie czasu oraz tym, jak ludzie go dawniej mierzyli i jak dziś to robią. Zajmowaliśmy się porami roku i odpowiadającymi im miesiącami. Obserwowaliśmy, w jaki sposób dni, tygodnie i miesiące ułożone są w kalendarzu. Oprócz tego w dalszym ciągu poznajemy litery, uczymy się odczytywać sylaby i proste wyrazy, a także sami układamy wyrazy z rozsypanki sylabowej. Zajmujemy się także kodowaniem.

A po nauce czas na odpoczynek i rozrywkę. Tym razem byliśmy na spektaklu teatralnym pt. Kopciuszek prowadzonym w ciekawej formie z jednoczesną grą aktorów i kukiełek.

Wszyscy jednak wiemy, że w styczniu najważniejszy jest Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji zrobiliśmy w prezencie dla naszych bliskich oryginalny portret… ukochanych wnuczek i wnuczków, żeby dziadkowie mogli czuć naszą obecność, nawet jak nas przy nich nie ma. Oprócz upominków przygotowaliśmy także występ w formie koncertu wokalno – instrumentalnego. Został on nagrany i przesłany do naszych babć i dziadków. Dzięki temu mogliśmy obejrzeć go także w przedszkolu.

A pod koniec miesiąca odbył się bal przebierańców. Niestety nie wszyscy mogliśmy wziąć w nim udział, ponieważ w naszej grupie pojawił się paskudny Covid-19. Na szczęście naszą grupę mogło reprezentować parę osób, które już wcześniej były chore na tę chorobę.