Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Styczeń 2022

W styczniu omawialiśmy zwyczaje, jakimi można powitać Nowy Rok. Oglądaliśmy różne kalendarze oraz zegary - zarówno współczesne, jak i te coraz rzadziej spotykane. Doskonaliliśmy umiejętność nazywania dni tygodnia oraz wymieniania ich w odpowiedniej kolejności. W drugim tygodniu rozmawialiśmy o sportach zimowych. Mówiliśmy o tym, co można robić zimą, w jaki sposób się bawić, jak zachować bezpieczeństwo, jakie ubrania powinniśmy zakładać o tej porze roku. Poznaliśmy cechy charakterystyczne dla zimy oraz zjawiska atmosferyczne, jakie mogą się pojawić. Czas spędzaliśmy na świeżym powietrzu, jeździliśmy na sankach, gdy spadło trochę śniegu, próbowaliśmy lepić bałwany i śnieżki. Robiliśmy też aniołki na śniegu. 

W styczniu obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji przygotowaliśmy występ oparty na wierszu Juliana Tuwima "Rzepka". Po próbach i ćwiczeniach udało nam się nagrać filmik z niepowtarzalnymi życzeniami dla kochanych babć i dziadków. Dzięki przedstawieniu nauczyliśmy się, że czasami możemy się denerwować i stresować, ale istnieje mnóstwo sposobów na radzenie sobie z trudnymi emocjami. Zrobiliśmy też wspaniałe prezenty, z pomocą których chcieliśmy pokazać, jak bardzo kochamy naszych bliskich. 

Pod koniec miesiąca wróciliśmy do tematyki związanej ze sportami zimowymi. W naszej sali powstał tor przeszkód, który każdy z nas pokonał z dużym zaangażowaniem. Braliśmy udział w zawodach sportowych organizowanych w naszej grupie. Uczyliśmy się zasad zdrowej rywalizacji oraz współpracy. Przy tej okazji poznaliśmy nazwy różnych dyscyplin sportowych oraz rozwijaliśmy umiejętność analizowania otoczenia i używania określeń "bliżej", "dalej". 

W tym miesiącu podczas zabawy z wykorzystaniem Metody Krakowskiej poznaliśmy dwie samogłoski "a", "o", wiemy już jak wyglądają, a także wiemy jak wyglądają nasze twarze, gdy je wymawiamy - oglądaliśmy się w lusterkach podczas zajęć. Dopasowaliśmy te dwie samogłoski do znanych nam z życia codziennego sytuacji i towarzyszących im emocji, dlatego rozpoznawanie "a" i "o" przychodzi nam teraz bardzo łatwo. 

W styczniu odbyły się również warsztaty przyrodnicze z Fundacją Szkatułka, na których nauczyliśmy się rozpoznawać gawrony, poznaliśmy zwyczaje i sposób zachowania tych ptaków. Przygotowaliśmy też teatrzyk cieni. Ważnym i ciekawym wydarzeniem był Bal Karnawałowy, na którym bawiliśmy się wyśmienicie!