Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wrzesień 2021

We wrześniu spotkaliśmy się po raz kolejny w przedszkolnej sali. Do naszej grupy dołączyły nowe osoby, więc zaczęliśmy od przedstawiania się, zapoznawania z nowymi paniami i kolegami oraz oczywiście wspólnej zabawy. W pierwszym tygodniu ustaliliśmy zasady pracy w grupie, opracowaliśmy kodeks i sumiennie go przestrzegamy. Przypomnieliśmy sobie też plan dnia i wygląd wszystkich pomieszczeń, aby każde dziecko mogło czuć się w przedszkolu bezpiecznie i komfortowo. Zaplanowaliśmy wygląd wszystkich kącików w sali, wspólnie ustaliliśmy zasady korzystania z zabawek oraz uczyliśmy się naszych znaczków. 

W drugim tygodniu września wspominaliśmy wakacje. Każdy wypowiadał się na temat tego gdzie i jak spędził swój wolny czas. Dzięki temu kształtowaliśmy umiejętności słuchania innych i czekania na swoją kolej. Niektóre dzieci pokazywały pamiątki, oglądaliśmy też pocztówki i zdjęcia z różnych wspaniałych miejsc. Uświadomiliśmy sobie jak różnorodne mogą być miejsca spędzania wakacji, próbowaliśmy je odnaleźć na mapie Polski i rozpoznawaliśmy różne krajobrazy, odróżniliśmy krajobraz górski od nadmorskiego. Poznaliśmy także cechy charakterystyczne dla lata i czytaliśmy globalnie wyraz „lato”.  

W kolejnym tygodniu rozmawialiśmy o emocjach, głównie tych związanych z pobytem w przedszkolu. Tłumaczyliśmy sobie czym jest lęk i jak go pokonać. Próbowaliśmy oswoić lęk związany z rozstaniem z rodzicami na czas pobytu w przedszkolu. Wypowiadaliśmy się na temat domu jako miejsca swojego zamieszkania, zwróciliśmy uwagę na to, komu i w jakich sytuacjach można podawać swój adres, a komu nie. Poznaliśmy też zasady poruszania się pieszego, uczyliśmy się jak należy przechodzić przez jezdnię i wyszliśmy na spacer, żeby poćwiczyć w praktyce. Wiemy już, jak należy się zachować w kontaktach ze zwierzętami, wiemy, że należy zachować ostrożność w kontaktach z nieznajomymi, a także znamy numer alarmowy. 

Ostatni temat jaki zrealizowaliśmy we wrześniu dotyczył dbania o siebie. Rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy przybory toaletowe, rozwijaliśmy umiejętność klasyfikowania przedmiotów pod względem przeznaczenia i wielkości, przypomnieliśmy sobie jak dokładnie myć ręce i jak szczotkować zęby. Uświadomiliśmy sobie, że higiena dotyczy też odpoczynku i dbania o porządek w przestrzeni. W tym tygodniu wzięliśmy też udział w akcji ekologicznej zorganizowanej w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i Dnia bez Samochodu. Wykonaliśmy plakat z hasłem zachęcającym do poruszania się pieszo i wyszliśmy na ulice, by o Dniu bez Samochodu dowiedziało się jak najwięcej osób. Towarzyszyła nam Kropla! Tego dnia na naszym podwórku przedszkolnym odbył się rajd na hulajnogach. 

Obchodziliśmy również Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji bawiliśmy się cały dzień, tańczyliśmy, śpiewaliśmy, imprezę ponownie rozkręcała Wiślana Kropla we własnej osobie, a na koniec dnia panie zorganizowały kino z popcornem. W tym miesiącu odbyły się również warsztaty z Fundacji Szkatułka - malowaliśmy portrety farbami i zabawa taneczna na pożegnanie lata. Urodziny obchodziły Jaśmina i Sabina :)