Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wrzesień 2022

Witamy w Wiślanej Kropelce!

Zobaczcie nasze pierwsze dni w przedszkolu (na pierwszych pięciu zdjęciach). Idzie na całkiem nieźle: sami jemy, bierzemy udział w zajęciach, bawimy się zabawkami i z zaciekawieniem oglądamy teatrzyk. Czasami jeszcze tęsknimy za rodzicami i uronimy łezkę albo dwie, ale nasze panie i wiele przedszkolnych atrakcji sprawia, że szybko zapominamy o smutkach.

Niektórzy są nawet tacy odważni, że już na pierwszym spotkaniu z alpakami przytulają je i karmią. Alpaki też są ciekawe, jak wyglądają nowe „kropelki”. Alpaki bardzo lubią jeść marchewkę i my także jemy warzywa ze smakiem.

W przedszkolu wszystko jest dla nas nowe, więc wyruszamy na zwiedzanie, żeby poznać ciekawe miejsca: oglądamy sale i łazienki innych grup, gabinet pani logopedy i pani dyrektor oraz miejsce, gdzie się zmywa naczynia.

Świetnie bawimy się podczas zajęć rytmicznych i plastycznych.

Czas mija szybko i aż nadchodzi Światowy Dzień Przedszkolaka, w którym robimy to, co przedszkolaki lubią robić najbardziej – czyli bawimy się wesoło !!! W naszej sali, sali gimnastycznej i na interaktywnym magicznym dywanie. A na zakończenie tego dnia dostajemy pamiątkowy medal przedszkolaka i zwierzątkowe lizaki.

Zwyczajne dni są w naszym przedszkolu równie ciekawe. W czasie aktywnych, pełnych humoru  koncertach Gucia i Dudusia nie tylko możemy się porządnie wyszaleć, ale zawsze poznajemy ciekawe instrumenty.

Podczas tego miesiąca uczyliśmy się, jak zgodnie i bezpiecznie się bawić, poznawaliśmy rozkład dnia i zasady panujące w grupie oraz ćwiczyliśmy kulturalne jedzenie i samodzielne zakładane butów. I oczywiście cały czas bierzemy udział w warsztatach tanecznych i alpakoterapii. Natomiast pod koniec września poznajemy zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.