Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wrzesień 2022

We wrześniu zajęcia poruszały tematykę powrotu do przedszkola. Dzieci przypomniały sobie jak bezpiecznie spędzać czas w przedszkolu, jak bawić się zgodnie z innymi. Wspólnie z nauczycielką dzieci stworzyły Kodeks Przedszkolaka, dzięki któremu wszyscy w grupie mogą czuć się swobodnie, miło i bezpiecznie. Rozmawialiśmy o tym, że każdy z nas jest inny, ale każdy jest potrzebny i ma szczególne miejsce w grupie „Rybek”. Już we wrześniu wyruszyliśmy na pierwszy w tym roku szkolnym spacer w pobliżu przedszkola. Naszym celem było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po chodniku i przechodzenia przez jezdnię. Staraliśmy się rozpoznawać znaki drogowe – wyróżnialiśmy znaki poziome i pionowe. Umiemy już rozpoznać znaki: „stop”, „ścieżka dla pieszych”, „droga dla rowerów”, tzw. „Agatka”, „zakaz wjazdu”, a także potrafimy prawidłowo korzystać z sygnalizacji świetlnej.

W ramach projektu unijnego „Wsparcie na starcie” co tydzień odwiedzały nas alpaki, mogliśmy je głaskać i karmić, słuchaliśmy ciekawych historii o tych wspaniałych stworzeniach.

Do jednych z najważniejszych wydarzeń w tym miesiącu należał z pewnością Dzień Przedszkolaka. Tego dnia dzieci bawiły się bez końca, ozdabiały balony wg swoich pomysłów, jadły pyszne lizaki, a za udział w zabawach otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy.

W tym miesiącu urodziny obchodziła Sabina – kontynuujemy nasz zwyczaj wspólnego świętowania. Solenizanci przynoszą drobne upominki dla dzieci, śpiewamy „Sto lat”, w ramach prezentu tworzymy albumy z własnoręcznie wykonanych rysunków.