KLAUZULA INFORMACYJNA

Co jemy

Oferujemy dzieciom 4 posiłki w ciągu dnia:

• śniadanie - 8.30
  • drugie śniadanie (napój lub sok oraz owoc) - 10.00
  • dwudaniowy obiad z kompotem - 12.00
  • podwieczorek - 14.30
  • w późnych godzinach popołudniowych dzieci mogą otrzymać kanapki.

W naszym przedszkolu staramy się propagować zdrowe żywienie i rezygnować ze słodkich przekąsek na rzecz orzechów i suszonych owoców.
Podajemy dzieciom także soki wyciśnięte w naszej kuchni ze świeżych owoców. Środa jest dniem wegetariańskim.

Istnieje możliwość dostosowania menu danego dziecka do jego potrzeb zdrowotnych i żywieniowych.

Woda źródlana dostępna bez ograniczeń.

Śniadanie

Obiad

Podwieczorek

23.11.20

Pieczywo mieszane z masłem, szynka z piersi z indyka, ogórek konserwowy, ser żółty, kawa Inka.

II śniadanie: rumianek, banany.

Rosół, naleśniki z serem białym, śmietaną i truskawkami, kompot porzeczkowy.

Budyń czekoladowy, biszkopty, pomarańcze.

24.11.20

Kajzerki z masłem, kiełbasa krakowska, pomidor, kasza manna na mleku.

II śniadanie: herbata zimowa, jabłka.

Zupa jarzynowa z groszkiem, pierogi z mięsem i kapustą, ogórek kiszony, kompot porzeczkowy.

Chleb z masłem, ser biały z rzodkiewką, mleko, gruszki.

25.11.20

Pieczywo mieszane z masłem, serem żółtym i sałatą, powidła, kakao.

II śniadanie: napój miodowo - cytrynowy, mix warzyw.

Krem dyniowy z grzankami, jajko w sosie chrzanowym, ziemniaki, , surówka z czerwonej kapusty, kompot wiśniowy.

Bułka z pastą z avocado, pomidor, herbata.

26.11.20

Bułka grahamka z masłem, szynka, płatki orkiszowe na mleku, papryka, kakao.

II śniadanie: mięta z cytryną, pomarańcze.

Kapuśniak, pierś z kurczaka na parze w sosie musztardowo-brzoskwiniowym, kasza gryczana, surówka z cykorii z mandarynką, kompot truskawkowy.

Chleb z masłem, pastą z makreli wędzonej,  ogórek kiszony, herbata, winogrona.

27.11.20

Pieczywo mieszane z masłem, polędwica, rzodkiewki, ser biały z miodem, bawarka.

II śniadanie: mandarynki, melisa.

Zupa pomidorowa z tymiankiem i kaszą jaglaną, ryba smażona w płatkach kukurydzianych, ziemniaki, surówka z marchwi na ostro (marchew, jabłko, chrzan, sok z cytryny, olej), kompot porzeczkowy.

Ryż pieczony z jabłkami, jogurtem i cynamonem, mleko.