Pażdziernik 2019

W  październiku wiele się działo...

Na początku miesiąca odwiedził nas teatrzyk z przedstawieniem kukiełkowym pt. "Wiślana opowieść". Dowiedzieliśmy się o tym, że trzeba dbać o oceany, morza, rzeki, jeziora, bo żyją tam niezwykłe zwierzęta wodne i piękne okazy roślin.

Po wizycie aktorów przyszedł czas na odwiedziny Pana Gucia i Pana Dudusia. Wystąpili oni dla nas z koncertem muzycznym pt. "Warzywa i owoce mają moce". Śpiewając i tańcząc nauczyliśmy się, że warto jeść owoce i warzywa, bo mają one wiele witamin i niezbędnych dla naszego organizmu "magicznych właściwości". Mogliśmy również zagrać na ciekawym instrumencie - gadającym bębnie.

Jak co roku obchodziliśmy z naszymi Paniami i Panami Dzień Edukacji Narodowej. Wspólnie ustaliliśmy, że wszyscy są najlepsi, a potem próbowaliśmy odgadnąc kto jest kim na zdjęciu z dzieciństwa. Nie było to łatwe, bo nasi wychowawcy bardzo się od tego czasu zmienili, ale daliśmy radę i wszyscy się przy tym świetnie bawiliśmy.

W tym miesiącu najmłodsza grupa Kropelek zdała "egzamin" na żaczka-przedszkolaczka i każdy został pasowany na pełnoprawnego przedszkolaka. To była bardzo ważna uroczystość dla każdego 3 latka, ponieważ był to ich pierwszy sceniczny występ, z którym poradzili sobie rewelacyjnie!

Wszystkie grupy wzięły również udział w warsztatach pt. "Drzewo" prowadzonych przez Fundację Szkatułka. Dowiedzieliśmy się co skrywa się pod ziemią, na której rośnie drzewo a potem w grupach malowaliśmy korzenie, które tworzyły łańcuchy z korzeniami innych drzew.

Pod koniec października wzięliśmy udział w uroczystym koncercie pt. "Serce w plecaku", na którym śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i przypominaliśmy sobie słowa hymnu oraz postawę jaką trzeba zachować podczas jego śpiewania. Utrwaliliśmy również sobie nazwy symboli narodowych.

W ostatnim tygodniu obchodziliśmy Święto Dyni. Było dyniowo na talerzy, dyniowo na zajęciach na strojach i w całym przedszkolu. Każdy z nas mógł wziąc też udział w konkursie na najciekawiej ozdobioną dynię.

W tym miesiącu obchodziliśmy również Dzień Drzewa. Z tej okazji policzyliśmy wszystkie drzewa znajdujące się na terenie naszego przedszkola oraz utrwaliliśmy sobie ich nazwy.

A z okazji Światowego Dnia Mycia Rąk ćwiczyliśmy poprawną higienę dłoni.

Starszaki korzystając z ładnej pogody wybrały się na wycieczkę autokarowa do Pałacu w Wilanowe, gdzie wzięły udział w lekcji historycznej pt. "Królewska rodzina", a także zwiedziły ogrody samego Króla Jana. Następnie po części dydaktycznej wyruszyli na plac zabaw w Powsinie. Wszyscy wrócili cali i zdrowi do przedszkola i czekają na kolejne atrakcje w kolejnych miesiącach.