Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Pażdziernik 2019

W  październiku wiele się działo...

Na początku miesiąca odwiedził nas teatrzyk z przedstawieniem kukiełkowym pt. "Wiślana opowieść". Dowiedzieliśmy się o tym, że trzeba dbać o oceany, morza, rzeki, jeziora, bo żyją tam niezwykłe zwierzęta wodne i piękne okazy roślin.

Po wizycie aktorów przyszedł czas na odwiedziny Pana Gucia i Pana Dudusia. Wystąpili oni dla nas z koncertem muzycznym pt. "Warzywa i owoce mają moce". Śpiewając i tańcząc nauczyliśmy się, że warto jeść owoce i warzywa, bo mają one wiele witamin i niezbędnych dla naszego organizmu "magicznych właściwości". Mogliśmy również zagrać na ciekawym instrumencie - gadającym bębnie.

Jak co roku obchodziliśmy z naszymi Paniami i Panami Dzień Edukacji Narodowej. Wspólnie ustaliliśmy, że wszyscy są najlepsi, a potem próbowaliśmy odgadnąc kto jest kim na zdjęciu z dzieciństwa. Nie było to łatwe, bo nasi wychowawcy bardzo się od tego czasu zmienili, ale daliśmy radę i wszyscy się przy tym świetnie bawiliśmy.

W tym miesiącu najmłodsza grupa Kropelek zdała "egzamin" na żaczka-przedszkolaczka i każdy został pasowany na pełnoprawnego przedszkolaka. To była bardzo ważna uroczystość dla każdego 3 latka, ponieważ był to ich pierwszy sceniczny występ, z którym poradzili sobie rewelacyjnie!

Wszystkie grupy wzięły również udział w warsztatach pt. "Drzewo" prowadzonych przez Fundację Szkatułka. Dowiedzieliśmy się co skrywa się pod ziemią, na której rośnie drzewo a potem w grupach malowaliśmy korzenie, które tworzyły łańcuchy z korzeniami innych drzew.

Pod koniec października wzięliśmy udział w uroczystym koncercie pt. "Serce w plecaku", na którym śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i przypominaliśmy sobie słowa hymnu oraz postawę jaką trzeba zachować podczas jego śpiewania. Utrwaliliśmy również sobie nazwy symboli narodowych.

W ostatnim tygodniu obchodziliśmy Święto Dyni. Było dyniowo na talerzy, dyniowo na zajęciach na strojach i w całym przedszkolu. Każdy z nas mógł wziąc też udział w konkursie na najciekawiej ozdobioną dynię.

W tym miesiącu obchodziliśmy również Dzień Drzewa. Z tej okazji policzyliśmy wszystkie drzewa znajdujące się na terenie naszego przedszkola oraz utrwaliliśmy sobie ich nazwy.

A z okazji Światowego Dnia Mycia Rąk ćwiczyliśmy poprawną higienę dłoni.

Starszaki korzystając z ładnej pogody wybrały się na wycieczkę autokarowa do Pałacu w Wilanowe, gdzie wzięły udział w lekcji historycznej pt. "Królewska rodzina", a także zwiedziły ogrody samego Króla Jana. Następnie po części dydaktycznej wyruszyli na plac zabaw w Powsinie. Wszyscy wrócili cali i zdrowi do przedszkola i czekają na kolejne atrakcje w kolejnych miesiącach.