Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wrzesień 2021

Co robiliśmy we wrześniu?

Zaczęliśmy kolejną przygodę, jaką jest nowy rok przedszkolny! W pierwszym tygodniu, jeszcze w wakacyjnym nastroju, dzieci powoli przypominały sobie nasz przedszkolny świat. Wspólnie staraliśmy się, by ten tydzień był pełen miłych doświadczeń. Aby atmosfera w naszej grupie była tak dobra, jak w poprzednim roku, w tym tygodniu wiele czasu poświęciliśmy na zabawy integrujące naszą grupę. Ważnym elementem było zachęcanie do aktywnego udziału w zajęciach. Rozmawialiśmy o emocjach towarzyszących pierwszego dnia w przedszkolu, przypomnieliśmy sobie plan dnia, według którego działamy, a także stworzyliśmy wspólnie plan na cały rok, w którym umieściliśmy najważniejsze dla naszej grupy wydarzenia, m.in. przedszkolne święta, wycieczki, a także urodziny dzieci. Oczywiście, jak co roku stworzyliśmy wspólnie nasz grupowy regulamin.

W drugim tygodniu przypomnieliśmy sobie, jaką porą roku jest lato i czym się charakteryzuje. Szczególną uwagę poświęciliśmy bezpieczeństwu związanemu z przebywaniem na słońcu. Rozmawialiśmy także o wakacyjnych podróżach i pamiątkach z nich przywiezionych. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat kierunków wakacyjnych pobytów w naszym kraju i za granicą. Dzięki pracy z mapą wiedzą już, gdzie leżą i jak oznaczane są morza, jeziora i góry, a także potrafią oszacować odległość na mapie. W tym tygodniu w wielu różnych zadaniach doskonaliliśmy także umiejętności matematyczne, takie jak klasyfikowanie czy segregowanie, a także bardzo ważną umiejętność, jaką jest motoryka mała, czyli sprawność ręki, niezbędna w przyszłości do prawidłowego pisania.

Trzeci tydzień upłynął w przedszkolu pod hasłem „Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego transportu”. Dzieci brały wówczas udział w konkursie na plakat promujący poruszanie się jednym samochodem. Wraz z rodzicami mogły wziąć udział w grze terenowej „Czy znasz okolice Wiślanej Kropelki?” a także spacerowały pobliskimi ulicami promując Dzień bez samochodu. Tego dnia odbył się również na podwórku przedszkolnym rajd na hulajnogach. Poruszaliśmy także niezwykle ważny temat, jakim jest bezpieczeństwo. Skupiliśmy naszą uwagę nie tylko na znakach drogowych i przejściu dla pieszych, ale na bezpieczeństwie w domu, w kontakcie z nieznajomymi, a także na postępowaniu w sytuacjach zagrażających życiu, takich jak pożar. W tym tygodniu rozmawialiśmy także o tym, że nie każdemu należy ufać. Dzieci utrwaliły zasadę, że każda nieznajoma osoba może być niebezpieczna, niezależnie od tego jak wygląda.

W czwartym tygodniu zajmowaliśmy się tematem dbania o zdrowie i środowisko. Dzieci utrwaliły nazwy części ciała człowieka i zapoznały się z najważniejszymi organami wewnętrznymi, takimi jak m.in. mózg, płuca, serce. Dogłębniej zajęliśmy się tematem zmysłów człowieka, wykorzystywaliśmy do tego wiele różnorodnych doświadczeń. Poznaliśmy w ten sposób działania i funkcję wzroku, słuchu, dotyku i węchu. Niezwykle ważne w tym kontekście było uwrażliwienie dzieci na osoby niepełnosprawne. Dzięki rozmowom, a także kilku ćwiczeniom, podczas których dzieci wcielały się w rolę osób niewidomych czy niesłyszących, zrozumienie dla osób niepełnosprawnych będzie znacznie większe. Ważnym tematem podjętym w tym tygodniu było również zanieczyszczenie środowiska i jego wpływ na człowieka i jego zmysły. Podczas wielu zabaw i gier edukacyjnych dzieci zapoznały się z pierwszą literą – O i liczbą – 1.

Dodatkowo we wrześniu dzieci brały udział w zabawie tanecznej „Na pożegnanie lata”, oglądały teatrzyk „Kot w Butach” oraz uczestniczyły w warsztatach Fundacji Szkatułka, na których dowiedziały się czym jest portret i karykatura. Miały również okazję namalować własne portrety.

Pojechaliśmy także na wycieczkę do Lawendowej Siwianki, gdzie dzieci dowiedziały się wszystkiego o lawendzie, mogły stworzyć własne lawendowe ozdoby oraz spróbować ciastek i lemoniady, również o smaku lawendy.