Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Październik 2021

W  październiku pracowaliśmy z darami jesieni - rozpoznawaliśmy warzywa i owoce sezonowe, a także grzyby, dzieliliśmy grzyby na jadalne i trujące, poszerzaliśmy wiedzę o drzewach i liściach. Wybraliśmy się w tym celu na spacer do pobliskiego parku. Zebraliśmy liście, kasztany, żołędzie, tym samym wspierając akcję zbierania przysmaków dla zwierząt. Podczas tego spaceru słuchaliśmy tego, co „mówią” drzewa, odrysowaliśmy korę drzew, uczyliśmy się rozpoznawać niektóre gatunki. Uczestniczyliśmy w warsztatach fundacji Szkatułka, dowiedzieliśmy się kilku ciekawych informacji na temat tego, jakiej gleby potrzebuje roślina, by dobrze rosnąć. Wykonywaliśmy również wiele prac plastycznych nawiązujących do jesieni, rozwijaliśmy wyobraźnię i kreatywność dzięki użyciu różnorodnych technik.

W październiku poświęciliśmy trochę czasu na rozmowy o naszym zdrowiu. Dowiedzieliśmy jak należy dbać o siebie, gdy robi się coraz chłodniej. Zapoznaliśmy się z pracą lekarza, poznaliśmy nowe słowa takie jak: „laryngolog”, „pediatra”, „stetoskop”. Staraliśmy się rozpoznać i nazwać emocje związane z wizytą w gabinecie lekarskim. Wyrabialiśmy rozumienie konieczności przyjmowania leków w razie choroby. Przypomnieliśmy sobie jak wygląda piramida zdrowego żywienia i stylu życia. 

Wzięliśmy udział w uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Słuchaliśmy krótkich zagadek o każdym pracowniku przedszkola i próbowaliśmy odgadnąć o kim mowa. Obejrzeliśmy filmiki, które przygotowali wszyscy pracownicy przedszkola o tym, co robią w wolnym czasie. Odbył się również koncert gry na pile oraz teatrzyk „Wiślana opowieść”.

Pod koniec miesiąca pracowaliśmy metodą projektu - omawialiśmy temat dyni. Poznaliśmy różne metody wykorzystywania dyni w kuchni. Dowiedzieliśmy się jak wygląda jej uprawa. Oglądaliśmy także dekoracje zrobione z dyni, a w końcu sami wykonaliśmy postacie. Poznaliśmy też zwyczaje związane z dynią w obcych krajach.