Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Kwiecień 2024

W kwietniu kontynuowaliśmy projekt edukacyjny o wodzie. Do stworzonej siatki wiedzy, dopisywaliśmy zdobytą wiedzę na temat wody, jej właściwościach i sposobach wykorzystywania przez człowieka.Przeprowadziliśmy wiele ciekawych eksperymentów. Poznawaliśmy nazwy wodnych stworzeń, wykonywaliśmy prace plastyczne. Zrobiliśmy swoją własną lemoniadę i sensoryczne butelki, które mają nam przypominać o piciu wody, bo woda jest bardzo ważna dla ludzi, zwierząt oraz roślin. Oglądaliśmy filmiki edukacyjne o wodzie, sprawdzaliśmy skąd się bierze woda w kranie i poszukiwaliśmy jej źródła na przedszkolnym podwórku. 

Następny temat pozwolił nam przenieść się w świat bajek i baśni. Opowiadaliśmy o swoich ulubionych książkach i wykonywaliśmy zakładki do nich. W tygodniu o książkach mogliśmy też przynosić swoje ulubione pozycje do czytania podczas poobiedniego odpoczynku.

W tym miesiącu obejrzeliśmy przedstawienie teatralne "Czarodziejskie jabłko". Z uwagą śledziliśmy losy Lokiego - półboga, pięknej Idunn - opiekunki niezwykłych jabłek oraz wielkiego orłaThiazi. 

Na koncercie muzycznym "Wiosnne kwiaty" przy dźwiękach instrumentów przenieśliśmy się na zieloną łąkę. Słuchając muzyki poczuliśmy się beztrosko i swobodnie, mogliśmy zrelaksować się i wyciszyć. W naszych uszach grała muzyka  a my mogliśmy wyobrazić sobie prawdziwy wiosenny klimat. Przy okazji poznaliśmy kontrabas.

W kwietniu jako nieliczni mogliśmy obejrzeć w kinie Atlantic bajkę Kicia Kocia w przedszkolu. Razem ze wszystkimi grupami wybraliśmy się na seans i z uwagą śledziliśmy losy słynnej Kici, którą znamy z ulubionej serii książeczek dla dzieci o Kici Koci i jej przyjaciołach. 

Na koniec miesiąca odwiedził nas niezwykł gość - kameleon. Poznaliśmy jego specjalne umiejętności, dostosowywanie się do miejsca, w którym się znajduje. Kameleon jest mistrzem kamuflażu  wtapiania się w kolor tła.