Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Listopad

Na początku listopada poznawaliśmy, jak funkcjonuje nasze ciało. Oglądaliśmy filmy edukacyjne oraz staraliśmy się sprawdzać w praktyce, czy rzeczywiście wszystko działa tak, jak powinno. Na zdjęciu widać, jak sprawdzamy, czy nasz nos potrafi rozpoznawać różne zapachy, a mózg określić, co tak pachnie.

Potem nadszedł tzw. tydzień bez zabawek. Dzięki rodzicom mieliśmy całą górę materiału do zabawy. Najpierw oczywiście posegregowaliśmy wszystkie rzeczy, a potem puściliśmy wodze wyobraźni i świetnie się bawiliśmy. Wcale nie potrzebne nam były zabawki, bo jesteśmy bardzo kreatywni. Nikomu się nie nudziło. Byliśmy w swoim żywiole. Ale na tym nie koniec – wspólnie z naszą panią zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy wspaniałego robota i super pociąg.

W następnym tygodniu zajęliśmy się już poważniejszym tematem – Świętem Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji oglądaliśmy filmy edukacyjne, poznawaliśmy, jak wygląda flaga i godło Polski. oraz uczyliśmy się śpiewać Mazurka Dąbrowskiego. Hymn państwowy zaśpiewaliśmy wspólnie z całą społecznością przedszkola dnia 11  listopada. Poza tym wykonaliśmy fajnego orła białego z papierowego talerzyka ćwicząc przy tym wycinanie nożyczkami. Poszliśmy także złożyć kwiaty w Miejscu Pamięci Narodowej. Po drodze wesoło machaliśmy własnoręcznie wykonanymi chorągiewkami.

Niedługo po tym nadszedł następny ważny dzień – Dzień Praw Dziecka. Obejrzeliśmy film edukacyjny o różnych prawach dzieci oraz dowiedzieliśmy się, że nie tylko dorośli powinni przestrzegać praw dziecka, ale dzieci powinny to także robić wzajemnie w swoim gronie.

Już nadchodzi zima, więc uczyliśmy się także , jak różne zwierzęta radzą sobie zimową porą i jak im  możemy pomóc. Zobaczyliśmy na filmie, jak prawdziwy niedźwiedź przygotowuje swoją gawrę. A potem nadszedł Dzień Pluszowego Misia i zaprosiliśmy nasze ulubione pluszaki do przedszkola.

Już powoli listopad dobiega końca. Niedługo trzeba będzie napisać list do Mikołaja, więc postanowiliśmy sprawdzić, jak działa poczta i wysłaliśmy prawdziwy list do rodziców. Do niektórych już doszedł.

W listopadzie oglądaliśmy też teatrzyk o Dyniozbóju oraz odkrywaliśmy sekrety iluzjonistów na warsztatach Mali Einsteini. A urodziny obchodziła Zuzia.