Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Luty

Luty rozpoczęliśmy muzyką: wydobywaliśmy dźwięki z różnych przedmiotów, między innymi z kartek papieru, różnymi sposobami jakie tylko przyszły nam do głowy w myśl zasady – muzyka jest wszędzie. Następnie próbowaliśmy grać na prawdziwych instrumentach oraz stworzyliśmy orkiestrę z dyrygentem. Na koniec naszych muzycznych doświadczeń sami wykonaliśmy 2 instrumenty: perkusyjny i szarpany.

W następnym tygodniu zastanawialiśmy się, jak wygląda prawdziwy skarb. Na początku wydawało nam się, że to diamenty i złoto, ale przecież inne rzeczy też mogą być naszym skarbem. Te, co kryją się w ziemi: węgiel, sól, woda, a nawet my sami. Przecież często słyszymy, jak ktoś do nas mówi mój skarbie.

Z Ziemi polecieliśmy w kosmos. Uczyliśmy się o planetach, księżycu, pojazdach kosmicznych oraz oglądaliśmy filmy, przedstawiających życie kosmonautów. To wszystko było niesamowite i bardzo się nam podobało.

Potem zeszliśmy znów na Ziemię i uczyliśmy się, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w życiu codziennym i w miejscach szczególnych np. na przejeździe kolejowym. Na warsztatach Mali Einsteini poznawaliśmy budowę krwi oraz oglądaliśmy ją pod mikroskopem, a także sami stworzyliśmy sztuczną krew! Natomiast z panem ratownikiem uczyliśmy się, jak udzielać pierwszej pomocy oraz jak wezwać ratowników, gdy zdarzy się jakiś wypadek.

A potem zajmowaliśmy się sercem, ale w kontekście zupełnie niemedycznym. Bo oto nadszedł Dzień Zakochanych. Tego dnia oglądaliśmy prezentację multimedialną z wieloma zadaniami i zagadkami do rozwiązania, bawiliśmy się w serduszkowe zabawy, obdarowywaliśmy się walentynkami oraz sami robiliśmy kartki walentynkowe dla rówieśników i rodziców. Tego dnia przyszła do nas mama Zuzi i czytała nam bardzo ciekawe książki. To był bardzo miły dzień.

A po tych czułościach przenieśliśmy się do krainy strrrrasznych i fascynujących dinozaurów z naszą nową panią Magdą.

W lutym Natalia miała urodziny i z tej okazji podarowała mam śliczne malutkie prezenciki. Dziękujemy i życzymy Ci 100 lat Natalko!