Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Maj i Czerwiec 2024

Maj i czerwiec przywitały nas piekną, słoneczną, letnią pogodą. To były dwa intensywne miesiące, podczas których nie tylko się uczyliśmy, ale wzmacnialiśmy więzi rodzinne. Obchodziliśmy Święto Mamy i Taty, Dzień Dziecka, a także braliśmy udział w Pikniku Rodzinnym.

Ha! Zapomnielibyśmy o najważniejszym. Pewnego majowego dnia, udało nam się wyruszyć całym przedszkolem na wycieczkę do Sadów Klemensa. Wyjechaliśmy z burzowej i deszczowej Warszawy, by wśród zieleni bawić się i korzystać z różnych atrakcji: skakaliśmy na dmuchańcu, budowaliśmy budowle z dużych klocków, przechodziliśmy labirynt i szukaliśmy wyjścia, zwiedziliśmy straszny dwór, skakaliśmy na trampolinach, jechaliśmy w wagonikach doczepionych do traktora. To był wspaniały i pełen przygód dzień. 

Z okazji Dnia Mamy i Taty połączyliśmy nasze aktorskie siły z innymi grupami i wyruszyliśmy na morską wyprawę w przedstawieniu "Morskie Opowieści". Każda z grup miała określoną rolę, nie zabrakło marynarzy, piratów, pięknych syrenek i wodnych kropelek, które pomagały nam płynąć po skarb. Razem z nami występowały też nasze panie nauczycielki. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, że moga sprawić swoim rodzicom taki prezent w postaci przedstawienia teatralnego. Oczywiście przygotowaliśmy też dla rodziców inne upominki, ale o tym dowiedzieli się później i to była dla nich prawdziwa niespodzianka. Wszystkie mamy dostały oryginalnie ozdobione wachlarze, a tatusiowie zawieszki z pachnącym olejkiem do samochodu.

Na Dzień Dziecka zamieniliśmy się z pomocą naszych kochanych rodziców w księżniczki i rycerzy. Przygotowaliśmy chorągiew grupową i byliśmy gotowi do następnych przygód. Rano prezentowaliśmy nasze stroje i składaliśmy przyrzeczenie jako damy i rycerze, a potem bawiliśmy się wesoło w dworskie i plebejskie zabawy zręcznościowe. A na koniec rozbijaliśmy piniatę z cukierkami, które potem dostaliśmy do domu w woreczkach - sakiewkach. Zdjęcia na pewno można obejrzeć na przedszkolnym fb. Potem zjedliśmy wspólnie obiad przy stole biesiadnym, jak to dawniej bywało i  po krótkim odpoczynku byliśmy gotowi do dalszej zabawy na Pikniku Rodzinnym razem z rodzicami. Było wiele wspaniałych atrakcji: prawdziwa wata cukrowa, skakanie na wielkim zamku, robiliśmy naszyjniki i bransoletki z koralików, wspaniałe korony, mogliśmy pisać najprawdziwszą stalówką maczaną w atramencie, namalować sobie tarczę i wytłoczyć pieniążek w masie glinianej. A jak trochę zabrakło nam sił , to można był posilić się porządną strawą w postaci kaszanki, kiełbasek i chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem. A oprócz tego mieliśmy wielki stół pełen słodyczy i przekąsek przyniesionych przez rodziców oraz pyszne lemoniady!

Z okazji Dnia Dziecka dostaliśmy super samolot do zabawy oraz poszliśmy do prawdziwego teatru na spektakl "Mały Książe".

Dzięki mamie Tomka z grupy drugiej, odwiedził nas teatrzyk z Muzeum Chopina i obejrzeliśmy niezwykłe subtelne i czarujące  przedstawianie O Złotej Kaczce z żywą muzyką i śpiewem. Sami też mieliśmy okazję pograć na instrumentach.

Po tylu atrakacjach jesteśmy gotowi na przeżywanie kolejnych przygód tym razem na Wakacjach.