Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Marzec 2024

W kwietniu pochyliliśmy się trochę nad emocjami, jakie odczuwamy na co dzień. Obejrzeliśmy fragment filmu pt. „W głowie się nie mieści”. Potem sprawdzaliśmy, który wyraz twarzy jakim odpowiada emocjom. Jak już to wiedzieliśmy, to każdego dnia wybieraliśmy obrazek przedstawiający odpowiedniego bohatera filmu i opowiadaliśmy, jak się czujemy i dlaczego.

Dużo różnorodnych emocji dostarczyły nam warsztaty Wesołego Uniwersytetu na temat gadów. Oglądaliśmy i głaskaliśmy węża, jaszczurkę i żółwia. Natomiast Dzień kobiet przyniósł nam same pozytywne emocje. Chłopcy podarowali swoim koleżankom kwiaty i naklejki. Panie też zostały obdarowane.

W następnych dniach uczyliśmy się o książkach. Przynosiliśmy swoje ulubione książki, oglądaliśmy filmy edukacyjne o tym, jak powstaje książka, a do przedszkola przychodzili nasi rodzice, żeby nam poczytać.

Rodzice towarzyszyli nam także podczas wyjścia do Domu Kultury przy ul. Łazienkowskiej na warsztaty Logorytmiki.

Początek wiosny w tym roku bardzo nam się udał, więc zajęliśmy się ogródkiem. Poznawaliśmy nasiona warzyw i sami mogliśmy się trochę poczuć jak kiełkujące nasionko. Następnie przygotowaliśmy grządki, na których posialiśmy groszek i rzodkiewkę. A w sali przygotowaliśmy sadzonki ogórków i pomidorów.  

Po pracy przyszedł czas na rozrywkę. Oglądaliśmy w przedszkolu bajkę „O złotej rybce” w ekologicznej wersji.

W drugiej połowie marca obchodziliśmy urodziny naszej Wiślanej Kropelki, które wypadają w Światowy Dzień Wody. Z tej okazji każda grupa przebrała się za swojego patrona. My oczywiście byliśmy Raczkami! Tego dnia zaprosiliśmy do naszej sali dzieci z grupy Kropelek, żeby wspólnie uczyć się, jak ważna jest dla nas woda. Po tych zajęciach wszystkie grupy wyruszyły nad Wisłę zobaczyć, jak mieszka nasza Wiślana Kropelka.

A na koniec miesiąca jeszcze raz świętowaliśmy, bo w tym roku w marcu wypadła Wielkanoc. Z tej okazji poznawaliśmy zwyczaje wielkanocne, bawiliśmy się w wielkanocne zabawy, przygotowywaliśmy świąteczne dekoracje i zjedliśmy w przedszkolu uroczyste śniadanie przy świątecznym stole. Dziękujemy rodzicom za wzbogacenie naszego stołu o pyszne potrawy i piękne dekoracje.

Wesołych Świąt i Mokrego Dyngusa!