Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Październik 2021

W październiku w naszym Przedszkolu była prowadzona zbiórka przysmaków dla mieszkańców Warszawskiego ZOO. Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji za udział. Dzięki naszej pomocy zwierzęta będą mogły przeżyć godnie zimę.

W tym miesiącu grupę Rybek i Żółwików odwiedziła Policja. Funkcjonariuszki opowiedziały dzieciom o pracy policjanta, pokazały mundury i zwróciły uwagę na zachowanie w sytuacji zgubienia się. Dla wszystkich przedszkolaków to była bardzo cenna lekcja.

Wzięliśmy także udział w warsztatach prowadzonych przez edukatorki z Fundacji Szkatułka. Kropelki dowiedziały się jakie zwierzęta zimują w Polsce i jakie ptaki odlatują, a starszaki poznały różne rodzaje gleby oraz kamienie, dowiedziały się też dlaczego gleba jest ważna dla roślin. Wszyscy wzięliśmy udział w zajęciach pt. „Martwa natura”. Oglądaliśmy obrazy, układaliśmy swoje postacie z warzyw i owoców, które później próbowaliśmy przenieść na kartkę, rysując pastelami.

Październik to miesiąc, w którym obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku wszyscy pracownicy przedszkola postanowili podzielić się z nami jak spędzają czas wolny i w tym celu nagrali krótkie filmiki. Z filmików powstała wspaniała prezentacja multimedialna, którą wspólnie obejrzeliśmy, a zadaniem dzieci było odgadnąć po wysłuchaniu rymowanki, o którym pracowniku mowa. Dowiedzieliśmy się różnych ciekawych rzeczy o sobie nawzajem. Wszyscy pracownicy otrzymali również pięne laurki, wykonane przez Raczki.

Obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Dzieci miały okazję dowiedzieć się ile zarazków znajduje się na na rękach i jak mogą sobie z nimi poradzić. Podczas prezentacji przygotowanej dla wszystkich przez Panią Agatkę nauczyły się super piosenki, a potem już w swojej grupie przeszły szkolenie praktyczne z fachowego mycia rąk. A panie nauczycielki poprowadziły dla nas warsztaty mydlarskie i każdy przedszkolak tego dnia wyszedł do domu z samodzielnie wykonanym, błyszczącym, pachnącym mydełkiem.

Pod koniec pażdziernika w każdej grupie odbył się Dzień Dyni. Wszyscy bawili się przedyniowo i przefantastycznie. Powstało wiele kreatywnych postaci stworzonych z dyni. Normalnie istne dyniowe szaleństwo!