Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Październik 2021

W październiku w naszym Przedszkolu była prowadzona zbiórka przysmaków dla mieszkańców Warszawskiego ZOO. Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji za udział. Dzięki naszej pomocy zwierzęta będą mogły przeżyć godnie zimę.

W tym miesiącu grupę Rybek i Żółwików odwiedziła Policja. Funkcjonariuszki opowiedziały dzieciom o pracy policjanta, pokazały mundury i zwróciły uwagę na zachowanie w sytuacji zgubienia się. Dla wszystkich przedszkolaków to była bardzo cenna lekcja.

Wzięliśmy także udział w warsztatach prowadzonych przez edukatorki z Fundacji Szkatułka. Kropelki dowiedziały się jakie zwierzęta zimują w Polsce i jakie ptaki odlatują, a starszaki poznały różne rodzaje gleby oraz kamienie, dowiedziały się też dlaczego gleba jest ważna dla roślin. Wszyscy wzięliśmy udział w zajęciach pt. „Martwa natura”. Oglądaliśmy obrazy, układaliśmy swoje postacie z warzyw i owoców, które później próbowaliśmy przenieść na kartkę, rysując pastelami.

Październik to miesiąc, w którym obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku wszyscy pracownicy przedszkola postanowili podzielić się z nami jak spędzają czas wolny i w tym celu nagrali krótkie filmiki. Z filmików powstała wspaniała prezentacja multimedialna, którą wspólnie obejrzeliśmy, a zadaniem dzieci było odgadnąć po wysłuchaniu rymowanki, o którym pracowniku mowa. Dowiedzieliśmy się różnych ciekawych rzeczy o sobie nawzajem. Wszyscy pracownicy otrzymali również pięne laurki, wykonane przez Raczki.

Obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Dzieci miały okazję dowiedzieć się ile zarazków znajduje się na na rękach i jak mogą sobie z nimi poradzić. Podczas prezentacji przygotowanej dla wszystkich przez Panią Agatkę nauczyły się super piosenki, a potem już w swojej grupie przeszły szkolenie praktyczne z fachowego mycia rąk. A panie nauczycielki poprowadziły dla nas warsztaty mydlarskie i każdy przedszkolak tego dnia wyszedł do domu z samodzielnie wykonanym, błyszczącym, pachnącym mydełkiem.

Pod koniec pażdziernika w każdej grupie odbył się Dzień Dyni. Wszyscy bawili się przedyniowo i przefantastycznie. Powstało wiele kreatywnych postaci stworzonych z dyni. Normalnie istne dyniowe szaleństwo!