Prezent za jeden uśmiech - akcja charytatywna

Drodzy Rodzice!

Po raz kolejny organizujemy akcję charytatywną dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. Franciszka Salezego przy ul. Solec w Warszawie. Akcja ta powoli staje się już naszą tradycją. Dzięki niej uczymy dzieci pomagania osobom potrzebującym, dostrzegania trosk i problemów innych ludzi.

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas, który wymaga od nas wielu przygotowań. Chętnie i z radością dekorujemy nasze domy, sale przedszkolne, ubieramy choinki, kupujemy wspaniałe prezenty dla naszych bliskich, przygotowujemy świąteczne przysmaki. Niestety, głośne reklamy, oświetlone galerie handlowe, wielkie billboardy z hasłami „kupuj i miej więcej” często odwracają naszą uwagę od tego, co naprawdę istotne. Zadbajmy w tym czasie również o relacje społeczne, o osoby samotne, chore i potrzebujące.

Mieszkańcy DPS-u, nasi sąsiedzi, to ludzie starsi, którzy z różnych względów musieli zmienić swoje życie. Mają oczywiście zapewnioną wspaniałą opiekę, medyczne wsparcie, wyżywienie i „dach nad głową”. Nie widują jednak na co dzień swoich bliskich, niektórzy nie mają już rodziny, nie mogą chociażby wyjść do sklepu po drobne zakupy. Osoby te zmagają się ze swoimi chorobami, starością, ale też z ogromną tęsknotą – za bliskimi, za domem, przeszłością, zdrowiem… Czasami odwiedzają ich jedynie lekarz czy pielęgniarka.

Pokażmy w ten sposób dzieciom, że bez względu na zmieniające się warunki życia, nawet w czasach, gdy większość spraw załatwiamy online, wciąż liczą się wartości takie jak miłość, dobro i bezinteresowna pomoc. Tego, co otrzymamy w zamian za prezent nie da się przeliczyć w żadnej walucie świata – to „tylko” jeden uśmiech.

W imieniu mieszkańców Domu Pomocy Społecznej serdecznie dziękujemy!

Informacje praktyczne:

• Prosimy, by każdy: zabrał przynajmniej jeden list z naszego przedszkola (listy będą wywieszone przy wejściu i na korytarzu),
  • przygotował prezent,
  • podpisał w widocznym miejscu – koniecznie imię osoby oraz numer osoby i oddziału przepisany z listu  (kartkę z imieniem i numerem najlepiej przykleić z przodu paczki, zawieszki często się urywają i trudno znaleźć właściwego adresata),
  • przyniósł do przedszkola do 16 grudnia (paczki zostawiamy pod choinką przy wejściu).

Organizatorki akcji: Weronika Tyniec, Magda Osiadacz - gr. II

Plakat - narysowane prezenty, czas trwania akcji charytatywnej