Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Styczeń 2023

Styczeń był równie ciekawy, jak grudzień.

Najpierw odwiedził nas prawdziwy pisarz – pan Wojciech Widłak autor znanej i lubianej serii książek dla dzieci Pan Kuleczka. Opowiadał nam o swoich bohaterach: kaczce Katastrofie, piesku Pypciu i muszce Bzyk, Bzyk i oczywiście panu Kuleczce. Pokazywał także, jak powstają piękne ilustracje do tych książek. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie i pan Widłak podpisywał książki, które przyniosła Zoja, Heni o pani Marta.

Prawie cały styczeń zajęły nam przygotowania do Święta Babci i Dziadka. Tworzyliśmy portret babci i dziadka i zastanawialiśmy się wspólnie, jak odróżnić ich od rodziców i co lubimy z nimi robić najbardziej. Dla niektórych sporym zaskoczeniem było to, że babcie i dziadkowie są rodzicami mamy i taty. Wykonaliśmy aż 48 zaproszeń i 48 prezentów – piękny obrazek z odbitą dłonią dla ukochanych babć i wspaniałych dziadków. Przygotowaliśmy dla nich także pyszne babeczki z kolorowymi kuleczkami oraz … przedstawienie o dzieciach bałwankach i zimowych zabawach! A potem zaprosiliśmy naszych ukochanych bliskich na przyjęcie do naszej sali. Było bardzo miło i wszyscy byli bardzo wzruszeni.

Ten miesiąc minął nam także w atmosferze teatralnej, bo oczywiście oglądaliśmy przedstawienie na żywo. Ale oprócz tego na zajęciach Fundacji Szkatułka uczyliśmy się o operze. Słuchaliśmy śpiewu operowego oraz sami mogliśmy poczuć się, jak prawdziwi śpiewacy, przebierając się w strojne operowe stroje. Próbowaliśmy także śpiewać w chórze. A na koniec kolorowaliśmy plakat teatralny.

A pod koniec miesiąca braliśmy udział w jeszcze jednej muzycznej atrakcji – balu karnawałowym. Wszyscy przebraliśmy się we wspaniałe stroje i wspaniale bawiliśmy się na kosmicznym balu. Bardzo nam się podobało.  

Zdjęcia niebawem.