Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wrzesień i październik

We wrześniu powitaliśmy nowe dzieci, które dołączyły do grupy oraz nowe Panie.

Dzieci z entuzjazmem odkrywały nową salę oraz nowe, barwne zabawki.

Wspólnie ustalaliśmy zasady obowiązujące zarówno w przedszkolu, jak i poza nim. To ważne, kiedy kształtujemy w najmłodszych podstawowe zasady współżycia w grupie i bezpieczeństwa.                                                              

We wrześniu dzieci utrwalały zasady higieny, kiedy i jak prawidłowo myć ręce, co jest niezwykle istotne dla zdrowego rozwoju.

Nie zabrakło magicznych chwil podczas wrześniowej wycieczki do „Doliny Wkry”. Chodząc po kładce wśród koron drzew, nasze dzieciaki podziwiały nie tylko piękno przyrody, ale również zdobywały wiedzę o roślinach i zwierzętach. Po części edukacyjnej był czas na zabawy dowolne: huśtawki, labirynty, wyścigi sprawiły że dzieci wracały troszkę zmęczone, ale radosne i uśmiechnięte.

Październik rozpoczęliśmy od wycieczki do sklepu z warzywami, gdzie dzieci rozpoznawały i nazywały owoce i warzywa. W  trakcie różnorodnych działań w przedszkolu rozmawiały o wartościach zdrowego odżywiania, uczestniczyły w segregowaniu, liczeniu, klasyfikowaniu warzyw i owoców według różnych kryteriów. A jakże smaczny był sok owocowy, który wspólnie przygotowaliśmy.

Oczywiście nie zapomnieliśmy o wycieczkach do parku, gdzie dzieci z pełnym zapałem zbierały jesienne skarby – kasztany, żołędzie i kolorowe liście. Jesienne dary wzbogaciły nasz przedszkolny kącik przyrody, stając się źródłem ciekawych obserwacji i fascynujących rozmów.

Wspólnie z mamą Tadzia, Panią Darią, dzieci tworzyły piękne jesienne wianki, korzystając z darów natury zebranych podczas wspólnych spacerów. To było nie tylko kreatywne doświadczenie, ale także okazją do budowania więzi i rozwijania zdolności manualnych dzieci.

W Planetarium dzieci oglądały „Zaczarowany globus – 4 pory roku”

W ramach Klubu Młodego Odkrywcy eksperymentowaliśmy z wodą, rozwijając ciekawość i zdolności analityczne dzieci. Jednocześnie rozmawialiśmy o znaczeniu wody dla całej przyrody i jak ważne jest jej oszczędzanie.

Na zakończenie października nie mogło zabraknąć Halloween, a nasze przedszkolaki wraz ze „Straszydełkami” stworzyły super atmosferę.