WRZESIEŃ 2018

We wrześniu wiele się działo. Wróciliśmy po wakacjach zadowoleni, opaleni i gotowi na nowe przygody.

Na początku powitaliśmy nowych kolegów i koleżanki, którzy pojawili się w grupie Kropelek. Zwiedziliśmy też nasze przedszkole, bo po remoncie można zauważyć bardzo dużo zmian.

Jeszcze na dobre nie rozgościliśmy się  w swoich salach jak odwiedzili nas goście z Wesołego Uniwersytetu. Animatorzy poprowadzili dla wszystkich grup warsztaty pt. "Co w trawie piszczy?". Ćwiczyliśmy swój wzrok szukając na łące różnych owadów, a gdy już je znaleźliśmy, słuchaliśmy ciekawych opowieści na ich temat. Najciekawsze było to, że na warsztatach mogliśmy podziwiać, żywe okazy owadów i poobserwować ich zachowanie. Na koniec był jeszcze quiz wiedzy i super naklejki!

W tym miesiącu najstarsze grupy: Rybki i Żółwiki, korzystając z pięknej, słonecznej pogody wybrały się na wycieczkę do "Dyniolandu" w Wieliszewie. Połączyliśmy zabawę z edukacją i pośród różnych odmian dyń, skakaliśmy, tańczyliśmy i świetnie się bawiliśmy. Największe łasuchy mogły też skosztować pysznej dyniowej zupy, a najodważniejsi podejść do kozy i ją nakarmić :).

W połowie września odwiedzili nas "starzy" znajomi: Pan Duduś i Pan Gucio. Z nimi jest najlepsza zabawa a po koncercie wszyscy jesteśmy naładowani pozytywną energią. I tym razem nas nie zawiedli! A ponadto zapoznali nas z nowym instrumentem: trąbką i fletem.

"Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień już kończy się, od najmłodszego aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka". Dzieci w Wiślanej Kropelce też świętowały. Było mnóstwo niecodziennych zabaw, były balony, zabawy z chustą animacyjną i niespodzianka od Pani Dyrektor - lizaki.

Pod koniec miesiąca przyjechali do nas aktorzy z przedstawieniem teatralnym "Przygody Krasnala Hałabały". Barwne stroje aktorów oraz scenografia, przyciągnęły zaciekawione spojrzenia dzieci. A największym zaskoczeniem było to, że wśród aktorów pojawili się nasi koledzy i koleżanki. Dzielnie odgrywali powierzone im aktorskie role. Na koniec przedstawienie, wszyscy bili głośne brawa.

Już nie możemy doczekać się kolejnych wspaniałych imprez.