Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Listopad 2023

W listopadzie często odwiedzali nas rodzice, by razem z nami spędzić czas w przedszkolu i poczytać nam wspaniałe książki. Wśród gości znaleźli się: mama Jaśminy, mama Jurka, mama Mai, mama Sabiny. Mama Jaśminy czytała nam o przygodach Pippi, a Jaśmina swoim strojem i gadżetami przybliżała nam wspaniały świat dziewczynki o rudych warkoczach i szalonych pomysłach. 

Dzięki mamie Sabiny odbyły się warsztaty antysmogowe, podczas których poznaliśmy sposoby walki z zanieczyszczeniami powietrza i form ochrony środowiska. Podczas spotkania mama Sabiny zaproponowała nam wiele ciekawych zabaw, eksperymentów i filmów edukacyjnych. 

Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy wyjściem pod Pomnik Partyzanta i złożeniem kwiatów. Razem z całą społecznością przedszkola, odświętnie ubrani, z kotylionami na piersiach odśpiewaliśmy hymn Polski. 

W tym miesiącu odbył się "Tydzień bez zabawek". Nasze standardowe zabawki zniknęły pod zasłoną, a my bawiliśmy się materiałami takimi jak: plastikowe opakowania, kartony, rolki po papierze toaletowym, zakrętki i inne rzeczy pierwotnie przeznaczone do recyklingu. Dzięki tej inicjatywie rozwijaliśmy kreatywność i pomysłowość, a spod naszych rąk wychodziły oryginalne zabawki. Kto by pomyślał, że z opakowania po daniu na wynos można zrobić laptopa, z wytłaczanki po jajkach żółwia, a zakrętki to tak naprawdę wspaniały materiał na mozaikę? Na początku podchodziliśmy do całego przedsięwzięcia sceptycznie, ale teraz z niecierpliwością czekamy na kolejny taki tydzień. 

Listopad był dla nas również czasem intensywnej pracy nad emocjami i doskonaleniem umiejętności społecznych. Pomagała nam w tym pani Natalia, psycholożka, która na co dzień pracuje w SP34. Braliśmy udział w licznych zabawach integracyjnych, pracach grupowych i zespołowych. Wspólne zabawy pozwoliły nam lepiej rozumieć emocje swoje i innych osób, chcemy dostrzegać punkt widzenia swoich rówieśników, by wszyscy byli zadowoleni z pobytu w przedszkolu. 

Pod koniec miesiąca skorzystaliśmy z zaproszenia pani Pauliny - naszej pani od rytmiki - i udaliśmy się na koncert gry na harfie do MDK-u na Łazienkowskiej. Wysłuchaliśmy gry dzieci, młodzieży i osób dorosłych, mogliśmy dotknąć instrumenty, zobaczyć różne harfy z bliska i spróbować na nich grać. Na koniec potańczyliśmy wspólnie i poskakaliśmy do znanych radiowych hitów wykonanych na harfie i ukulele.